| AureliaBEST a întrebat:

Vorbesc cu iubitul meu de multi ani de ceva timp 4 luni este f schimbat se poatra ciudat, vorbeste urat jigneste, se poarta urat, nu stiu ce sa mai fac sa fie bine. Mereu imi spune promite ca va fi bine va lupta pentru mine sa fim fericiti si mereu cearta zi de zi fara motiv. De facut dragoste ii moare cand se apropie sa o introduca nu stiu ce sa ma fac cu el. Voi ce credeti ca este cu el? ajutati-ma!

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Aurelia...nu mai fa nimic.
Da-i pace sa se comporte cum vrea,stai calma si priveste-l cum se da singur de gol,omul are pe alta.
Nu-i mai convine nimic din ce faci pentru ca exista alta nou nouta care e brusc mai interesanta.
Vorbeste urat si jigneste pentru ca lasa in alta parte vorbele frumoase,se poarta urat pentru ca trebuie sa fie langa tine dar ar vrea sa fie langa alta.
Da,iti promite orice numai sa nu fie nevoit sa-ti spuna adevarul,inca nu are curajul asta,ii e greu sa se hotarasca pe care o vrea,pe tine sau pe cealalta.
In ce priveste sexul,e clar,e dovada cea mai evidenta,gandul lui e in alta parte,nu mai POATE functiona normal cu tine.
Te-am otravit?
Regret,dar e mai bine sa nu te minti singura.
Ce e de facut?
Pai,uite.
Intai,stai sa te calmezi,ca nu poti gandi la nervi si furie.
Daca il iubesti si nu vrei sa-l pierzi,incepe sa faci schimbari.
Adu-ti aminte ce ii placea la tine la inceput,cu ce l-ai atras,ce l-a facut sa se indragosteasca de tine.
Daca i-au placut o data,o sa-i placa si a doua oara.
Revino fata de care s-a indragostit.El inca te vrea ca sa se forteze sa stea langa tine...
Incepe sa faci lucruri noi,posibil sa se fi si plictisit si crede ca stie tot ce i-ai putea oferi. Mintea feminina e foarte inventiva si cand e vorba de omul iubit,ideile curg!
Imbraca-te diferit,ofera-i o cina romantica,asteapta-l in cada,poarta doar bluzitse prin casa,schimba-ti culoarea parului sau pieptanatura,gaseste pozitii noi,preludii incitante,nu-l pisalogi,nu-i cere nimic,bucura-te sincer cand il vezi,saruta-l ca-n prima zi,in fine,cred ca ai si tu ideile tale si tu stii si ce i-ar putea placea!
Nu te descuraja.
Deloc.
Cat timp cuvantul "despartire" nu a fost rostit(vezi, nu-l spune tu), ai foarte multe sanse!
Incearca totul!
Mult noroc!

| monyk a răspuns:

Buna,poate ca s-a saturat de tine si se comporta asa cu tine, iti da semne ca relatia voastra s-a racit si nu prea mai e interesat de tine.Totusi nu ar trebui sa te jigneasca si sa se certe cu tine fara motiv.Cred ca meriti pe cineva mai bun,chiar daca ai fost cu el mult timp,nu ii da dreptul sas te trateze ca pe o carpa,eu zic sa ii dai papucii si sa nu privesti in urma ta,de la jigniri, vorbe urate, se ajunge foarte usor la violenta fizica si nu cred ca meriti sa fi umilita si posibil batuta.

| florinnica83 a răspuns:

Buna, e cam grea intrebarea ta, dar dupa cum stim toate problemele au si rezolvare. Buna, eu sunt Florin si din lipsa de ocupatie am intrat pe TPU. unde am gasit intrebarea ta care pe mine ma miscat, ca sa nu mai spun de felul in care vorbesti de acel norocos. Eu sincer am un sfat pentru tine, dar nu inainte de a te intreba eu ceva: Tu crezi in Dumnezeu? Daca raspunsul tau este da, atunci sa stii ca ma bucur mult pentru tine. Uite care este sfatul meu pentru tine: Sa sti ca obisnuiam ca de fie care data cand intalneam o fata si inima imi spunea ca ma potrivesc cu ea si ca ea ar fi fata cu care eu voi putea avea o frumoasa viata alaturi de ea, incercam sa o aduc in rugaciunile mele catre Dumnezeu, Il rugam pe Dumnezeu sa-mi dea un semn, sau ceva sa-mi arate prin gesturile ei ca ma merita sau o merit, dupa acesta rugaminte a mea adaugam la incheierea rugaciunii cu urmatoarele cuvinte; Doamne, daca vei sti ca intr-adevar aceasta fata pe care eu o plac si o doresc in viata mea ma merita sau invers, atunci arata-mi un semn in care doar eu sa il pot vedea ca ma merita sau o merit si apropie-ne cat mai mult inimile unul de altul, invatane sa stim sa ne iubim cat mai mult unul pe altul. Dar daca nu este pentru mine si tu cunosti foarte bine acest lucru, te rog da-mi intelepciune si rabdare sa accept situata si trimit-o cat mai departe de inima mea ca sa nu imi fac rau de fiecare data cand o vad. Vreau sa iti dau garantia ca aceasta rugaciune daca are tot ce-i trebuie, adica (CREDINTA) vei avea multe satisfactii sufletesti cat si multumirea inimi tale ca nu ai facut un mare pas gresit si nu te-ai grabit. Sau in cel mai rau caz sa nu fie vorba de orientarile lui sexoale, posibil sa iubeasca pe al cineva de acelasi sex sau sa aiba pe o alta fata. Ce pot sa iti spun, mult noroc si incredete in Bunul Dumnezeu caci el are rezolvare la toate problemele noastre. Cu respect nicaflorin83.ro

| iraida84 a răspuns:

Buna.eu cred ca nu-i mai place de tine, s-a plictisit.sau poate fi ca are ceva in viata si nu stie cum sa faca sa fie bine, poate nu vrea sa-ti spuna deoarece nu vrea sa te raneasca, si cand se va sfarsi poate isi va reveni.eu crd ca numai astea 2 poate fi, altceva nu vad nimic.sau mai poti incerca vorbind direct cu el, vezi ce raspunde...bafta oricum!

| MagdalenaBEST a răspuns:

Draga mea Aurelia, ori are probleme si el nu ti spune sa nu te bage si pe tine ori vezi vorbeste cu el chiar daca el este mereu cu dosul in sus. nu se poate vb cu el atunci poate are alta femeie care numai aia il intereseza. vrea si cu tine si cu ea. o aventura apoi la tine iar dar nu te lasa prada lui altul meriti un barbat adevarat care stie sa aprecieze respecte o femeie care o iubeste nu ca el. DA ESTE DOVADA CLARA CA LA PAT NU MAI FUNCTIONEAZA NORMAL CU TINE E F CLAR. are dreptate florinnica83 si greece 12. exista DUMNEZEU. CREDE SI VEI VEDEA.

| Brigitten a răspuns:

Cauta dovezi, fi mai atenta cum se comporta cand vorbeste la telefon. Nu-i asa ca e nedezlipit de telefonul lui sau e dat tot timpul pe silentios? Toate femeile au al 6 lea simt si simt cand ceva nu e in regula. Cauta in telefonul lui nu-ti fie teama, dar fi atenta sa nu te prinda. Cu rabdare reusesti sa-l prinzi.

| AureliaBEST explică (pentru Brigitten):

Da acum s-a schimbat este altul fata de cum am descris dar are momente si iar il apuca nervii tipa dar imediat vorbeste frumos. da telef il tine pe silentios mereu nu de acum nu este o noutate asa il tine mereu de cand il cunosc. dar are alte probleme cu afacerile lui cu banii l am urmarit ce sa mai cred nu stiu.