| Alex6027 a întrebat:

Dragii mei, am nevoie de parerea tuturor!
Eu si prietena mea formam un cuplu de 5 ani. Amandoi avem 22 ani (eu sunt mai mare ca ea cu 6 luni). Ei bine dupa atata timp amandoi suntem inca virgini (a nu se intelege ca am fost tocmai cuminti) dar inca nu am depasit pragul si nu am facut sex. Ea imi zice sa o mai astept. Eu am ajuns la capatul rabdarilor. Nu mai pot frate gata. Imi zice ca daca ne intelegeam bine poate o facea. Eu nu inteleg ce inseamna bine daca ea se cearta cu mine cand am facut afirmatia urmatoarea: vedeta x e mai frumoasa decat vedeta y. Mi-a zis sa ne sarutam cand ne intalnim desi ea evita acest lucru. Deseori nici bine nu o salut si comenteaza ceva. (a nu se intelege ca e cicalitoare) Nu e de acord cu sexul nici dupa atata timp. Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Felicitari sau condoleante? Nu stiu cum ai reusit sa stai 5 ani cu o persoana fara sa intretineti o relatie sexuala. Dar stai linisitit ca mai sunt cazuri de genul asta. Sunt unele persoana care chiar si dupa casatorie aleg sa nu intretina o relatie sexuala cu partenerul, asta se numeste nunta alba in vocabularul popular, si un rahat in vocabularul meu. Iti spun asta doar sa asa ca sa stii ca e posibil sa nu reusesti niciodata sa o convingi sa intretia o relatie sexuala. E posibil ca fata respectiva sa fi trecut printr-o anumita trauma s-au un eveniment care a facuta sa se teama de sex, sau poate ea intretine relati sexuala dar nu cu tine, nu pot sa iti dau un raspuns exact pentru ca nu cunosc persoana in cauza. Mai incearca odata
Pasul 1 daca nu te respinge brutal si cu o strambatura, atunci incearca din nou! Daca iti va raspunde la sarut, ai facut deja primul pas important. Incearca, apoi, cand sunteti singuri si fara public in jur, sa o saruti mai lung, mai senzual, in timp ce o imbratisezi si o atingi incet. Ce reactii are – suspina de placere sau iti trage mana cand incepi sa o atingi? Daca continua sa te sarute, insa nu te lasa sa o atingi in locurile sensibile (sani, posterior), atunci tot este un semn bun – te place, insa mai are nevoie de timp. Tine-o tot asa, cu intalniri in locuri discrete, cu saruturi din ce in ce mai lungi si continua sa incerci sa o atingi. Daca totul merge bine, dupa o luna de astfel de „chinuri", mergeti undeva la dans – activitatea fizica intensa precum dansatul o bine-dispune si o face mai dezinhibata. Dupa dans, cauta un loc in care sa puteti merge fara a fi intrerupti. Nu o intreba direct „vrei sa facem sex", ci stati jos, beti un pahar de vin si eventual uitati-va la un film. Incepe sa o saruti lung si sa o atingi si daca ai facut toti pasii anteriori, ai toate sansele sa iti dea „permisul de acces"!
pasul 2Intai ea trebuie sa se obisnuiasca cu intimitatea fizica, cu trupurile voastre apropiate, cu mangaierile in locuri sensibile… Ai mare grija cum o atingi si cum o mangai – nu fii prea insistent sau brutal, ci atinge-o usor. Daca nu ii place cum o atingi, ai putea sa renunti! Apoi, ea trebuie sa se obisnuiasca sa va atingeti si sarutati fara haine si de abia apoi poate ca va accepta sa faca sex cu tine
pasul 3 Nu insista prea mult! In primul rand, daca se pare ca dai gres la primii pasi – vorbit, interesul ei pentru tine, primul sarut, atunci inseamna ca nu prea te place si cu cat insisti mai mult, cu atat o faci sa fuga de tine! Daca nu pare deloc ca te place, asta este! In schimb, daca pare interesata de tine, iese cu tine, te tine de mana, te saruta, insa nu vrea sa mearga mai departe (mai ales daca este virgina), a insista continuu cu atingeri sexuale o va enerva si o va face sa creada ca doar asta vrei de la ea!
Si in caz ca nu merge nici asa, cauta alta ca nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte frumos atat timp cat va intelegeti si va iubiti.
Unele fete prefera sa o faca ca iubitul, doar daca se intelege foarte bine cu el si are in credere in el sau dupa csatorie.
Daca te purtai si tu mai frumos... aveai o sansa dupa cate imi dau seama ea nu are incredere in tine si nu i-ar placea sa o faca si dupa aia sa o parasesti sa stii ca nu toate sunt curve si panarame.
Esti norocos mai astepti vreo 2 ani si te insori si dupa aia.
Asa daca ai erai cu o fata oarecare si mergeai pe strada sau undeva si se intalnea cu diversi tipi care iua traso nu cred ca iti comvenea, incearca sa te schimbi si sa gandesti pozitiv poate e este mai sentimentala si isi doreste altceva sa vada ca meriti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca poate numai e fata mare? si prima oara a ei nu a fost cine stie ce si numai vrea sa auda, pana cand o capata o anumita incredere? cine stie, oricum ciudata povestea ta.

| Manuellllaa a răspuns:

Wow ce rabdare ai avutstraight face.Si iubita ta cat are de gand sa stea asa? Pana se casatoreste? Esti prea intelegator tu, spune-i "maa nu am fost la altele pentru ca te iubesc, te-am asteptat 5 ani de zile, sunt barbat totusi, nu pot sa mai rezist, si cand spun asta sa nu crezi ca o zic pentru ca asta vreau de la tine, pentru ca e fals daca era sa fi vrut asta te intrebam dupa 1 an daca ziceai nu ma combinam cu alta si gata,.nu te asteptam atat"Succes!

| Elly7890 a răspuns:

Chestia asta ca dupa 5 ani de relatie nu am facut sex e greu de crezut! hai nu fac dupa 1, 2 maxim dar nu 5 ani! si orice barbat nu asteapta o vesnicie o femeie! si daca nu vrea sa faca asta e ciudat! poate nu simte atractie, poate nu te iubeste cine stie1sau e genul de acum un secol:sex dupa casatorie care e o prostie pentru ca traim in secolul 21 nu 15! si normal ca nu mai poti ca esti barbat si ai anumite nevoi!

| crazyinlove a răspuns:

Pai poate cine stie mai simpatizeaza si pe altcineva, sau poate nu-i place sa se sarute in public. Si virginitatea nu e un lucru care tocmai ''hai s-o facem'' mai ales pentru fetewinking

| lavida a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, cred ca ai avut nevoie de foarte multa rabdare pentru a o astepta atat de mult... poti discuta cu ea, poate a fost educata dupa principiul,, fara sex inainte de casatorie,, sau altceva...comunicarea e cheia oricarei relatii de succes,
bafta

| FckYeah a răspuns:

Frate, ti-ai pierdut timpul de pomana. La voi nu e iubire, ci prostie!

| Anonymous95 a răspuns:

Iubita ta e nebuna happy 5 ani fara sex? Adica pe bune... nu e unul, nu sunt 2, nici macar 3 ani. Sunt 5 ani omule! Si se cearta cu tine doar fiindca ai o alta parere in legatura cu o vedeta? Cum naiba ai stat cu ea 5 ani... Vorbeste cu ea despre asta. Spune'i ca iti explodeaza coa*ele.

Pe bune... vorbeste cu ea si spune'i cum sta treaba happy.

| Mihaila_Ionut_1992 a răspuns:

Faza e ca nu mai e virgina si nu stie cum sa iti zica, iar daca s-ar culca cu tine tu ti-ai da seama...Mai amana si ea pana strange bani de operatie laughing)

| Diana_Oana_1991 a răspuns:

Cred ca isi doreste sa va casatoriti inainte de a intretine relatii sexuale, ceea ce consider eu ca e putin cam exagerat pentru secolul XXI, oricum respect pentru rabdare, dar totusi fi atent, daca nu casatoria e cauza atunci ascunde ceva de tine pentru ca e imposibil ca o femeie de 22 de ani sa nu simta si ea nevoia, nu doar barbatii se excita ci si femeile, chiar daca nu au avut contact sexual inainte, este o nevoie primara a omului, desii eu cred ca iti respinge afectiunea fizica-de genul saruturilor- tocmai din aceasta cauza, pentru ca nici ea nu e imuna dorintei ce se naste din apropierea voastra.