| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Cand esti in depresie esti dezamagit de toti oamenii din jurul tau si de toate situațiile ce e de facut? Am ajuns la capatul rabdarilor.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce e de facut. Când spui este, vag, ești pe drum greșit din start.
nu - este - de făcut, ci, ce să fac eu?
Dezamăgit, fiindcă te- ai amăgit. După amăgire urmează dez- amăgirea, deci problema vine de la tine, din interiorul tău.
Toți oameni, care sunt aceia toți?
Și tot cauți și iar cauți și tot repari.

| Wr3nch a răspuns:

Mergi la psiholog/ psihiatru si primesti tratament profesionist. Nu exista remediu magic.

| Anonimulantisocial17 explică (pentru Wr3nch):

Nu intelegi situațiile prin care trec in viata daca ai trai si tu viata mea ai fi la fel sau poate mai nervos.

| Wr3nch a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Nici nu trebuie. E clar ca visezi la o solutie convenabila care sa pica din cer. Si nu e cazul. Depresia nu o vindeci peste noapte, si un prim pas e sa realizezi asta.

| LordCristobal a răspuns:

Salut!
Din păcate depresia e foarte cumplită!
Că să ieși din letargie trebuie să îți creierul cat mai ocupat.Si sa tragi tare de tine și să ieși din bula ta de confort.
Ieși afară și fa sport, citește, mai ieși cu prietenii sau fă-ți timp pentru hobiurile care îți aduceau bucurie în suflet.
De asemenea adu-ti aminte și de realizările din trecut, s-ar putea sa te motiveze.
Îți recomand să vezi pe YouToube un videoclip cu portarul de fotbal italian Buffon in care explică cum a reușit să își domolească depresia. Poate te ajuta.
Și incerca sa nu mai ai așteptări de la alții.
Din păcate mulți nu te ajuta când ești la pământ.Ba mai mult te demoralizează.
Așa că schimbarea vine de la tine.