| Psihologul a întrebat:

Dragii mei,
Nu e o intrebare, ci pur si simplu un sfat pentru generatia de pusti care posteaza tot felul de chestii stupide : Inainte sa postati o intrebare legata de sex, cautati frumos pe google despre :
- cum se fac copii
- de unde vin copii.
. daca nu sunteti in stare sa folositi motorul de cautare e grav, dar va puteti duce la parintii vostrii ca sunt sigur ca va poate ajuta.
Daca nu? Voi la scoala faceti biologie? Educatie pentru sanatate sau educatie sexuala?
Terminati cu intrebarile stupide gen "mi-a pus mana pe fund, oare sunt gravida? " ca nu ne aratati decat ca sunteti facuti praf. Ca nu stiti nici macar cum se fac copii.

Multumesc.

21 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Corect!happy

| blaxy a răspuns:

Sunt deakord cu psihologul. daca pui o intrebare, pai pune-o cum trebu. si la categoria care trebuie.
nu cum ALTELE : m-am masturbat cu telefonul.pot ramine insarcinata? auleu...asa intrebari trebuesk postate la Trivia/Amuzante.

si daca nu stii nimic despre sex, masturbare si dragoste, etc., inseamna ca inca nu ai virsta care trebuie ca sa stii despre asta.

| blaxy a răspuns:

Roxana da fiecare are dreptul sa puna intrebari, dar sa fie pentru virsta lui.eu la 12 ani nici nu stiam ce este sex,masturbare,intilniri etc. si daca totusi am ajuns la aceea ca sa punem intrebari la aceasta categorie, pai sa le punem corect, cu cap si fara mistouri.

| Roxana121 a răspuns (pentru blaxy):

Pai eu la 16 ani ma uitam la diseny acum cei de facut? se schimba timpurile asa sunt adolescentii in ziua de azi, sunt curiosi nerabdatori de a incearca lucruri noi. Nu sunt ca trebuie acum sai injuram sh sa le interzicem sa de-a astfel de intrebari, poate pentru tine sunt intrebari stupide dar pentru ei nu, sh tot asa dupa cum am zis daca nu aveti placerea pentru astfel de intrebari evitatile sh atit, Acuma ca pe cineva deranjeza cu singuranta cei care dau astfel de intrebari nu ii intereseaza ce cred altii, ei doresc raspunsuri si atit.

| Lacoste a răspuns:

Bravo bravo! Cred ca ar trebui postata in fiecare zi sa fie vazuta de mai multi si poate or sa inteleaga ca exista un Google sau un om matur in viata lor de zi cu zi!

| Roxana121 a răspuns:

Din cite stiu eu pe acest siti nu sunt reglui, fiecare are dreptu sa intrebe ce vrea, chiar si de genu ca ia pus mina pe fund oare sunt insarcinata? nu toti pot vb deschis cu parintii sau la scoala, insa aici au posibilitatea sa intrebe orice. Acuma daca te deranjeaza chestia asta e problema ta, oricum nu cred ca cei care vor citi ce ai scris tu vor fi deakord cu tine.

| Castiel a răspuns (pentru Roxana121):

Tu esti normala? Adevarat acest site nu are o anumita regula care interzice cea ce spune Psihologul, dar pe bune acum...intrebari gen "mi-a pus mana pe fund sunt insarcinata" este o intrebare pusa la misto sau daca este pe bune atunci este foarte grav.In societate exista o limita la prostie care se pare ca pe la noi nu se ia in considerare alea sunt intrebari normale zici tu? Pai daca alea sunt intrebari normale in mintea ta inseamna ca esti vai de capul tau la fel si ceilalti care aproba spusele tale.Nu zic sa nu puna intrebari care acasa nu le pot spune parintilor dar frate.intrebari serioase nu puse la misto.
Intrebarile de genu "Vasile care este racit a stranutat si eu eram la 2 blocuri distanta.Pot sa iau si eu raceala?"
Astea zici tu ca sunt intrebari? Astea sunt batai de joc puse la misto de catre niste copii care ori sunt foarte plictisiti si nu au descoperit jocurile/netul cu care sa-si omoare timpul sau iesitul din casa la ceva film ceva... ORI sunt niste copii cu iq-ul -80.1/2happy

| Psihologul explică (pentru Castiel):

In loc sa-si traiasca copilaria se gandesc doar la SEX. happy

| BodolanMihaela a răspuns (pentru Roxana121):

Roxana121 ai dreptate nu ca altii...

| LikeNobodyElse a răspuns (pentru Roxana121):

Nu mai fata. sunt reguli sa nu pui intrebari asa prostesti, nu stiu de ce stai si raspunzi daca nu ai habar despre ce este vorba!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Site.ul e plin de intrebari din astea...
cred ca degeaba ai dat acest sfat pentru ca cei ce posteaza astfel de intrebari nici nu se deranjeaza sa le citeasca pe ale celorlalti straight face
... te asteptai la atatea raspunsuri?! laughing

| Chauderitza a răspuns:

Buna.
Este un pic adevarat,dar daca acei copii/adolescenti,nu spun la parinti aceste ''probleme'' ne spun noua,ca sa le dam un sfatwinking.
Nu trebuie sa ii judecam,fiecare cu intrebarea lui,de aceea este numit '' TPU '' ci nu ''Google'',ca unii mai cauta si pe google,ne mai intreaba si pe noi.
Acum,ii lasam sa intrebe, nu ii putem strange de gat, pentru o singura intrebare.
Bafta.
Paaa!

| LikeNobodyElse a răspuns:

Asa e dar ce sa facem.cand am scris si eu ceva aseamanator ca tine, mi s`a sters intrebarea rolling on the floor).na in loc sa stearga prostiile care le scriu alte persoane.sterg ce ii apuca pe ei

| Roxana121 a răspuns (pentru LikeNobodyElse):

Nu ESTI tu in masura sa decize care intrebarea e normala si care nu, acum nu te mai da in spectacol, daca nustiam despre ce e vorba desigur ca nu mai scriam, dar asa e clar ca stiu despre ce e vorba sh scriu kit doreste muschiu meu fetito tonguetonguetongue

| LikeNobodyElse a răspuns (pentru Roxana121):

laughing)) cum zici u

| Polaris a răspuns:

Cu plăcere.

| danielutzica a răspuns:

Acum sa fim seriosi, unele intrebari sunt prea de tot. Acum cateva seri, citisem o intrebare ca cica o fata s-a masturbat cu stiloul fratelui ei si ca a simtit ceva si e posibil sa ramana insarcinata de la cerneala? Asta e prea de tot, adica la scoala te invata anumite chestii, doar nu vrei ti le dea pe toate mura-n gura, dar na... copiii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Total de acord cu tine! Uneori nici nu stiu de unde le vin ideile alea sa puna astfel de intrebari.
Eu inca sunt adolescent, asa ca nu pot spune cum as reactiona ca parinte, insa daca as fi avut frati sau surori si sa le vad punand astfel de intrebari pe aici, sau cautand astfel de informatii pe unde NU trebuie pe internet, cred ca i-as bana sa deschida calculatorul pana la 16 ani sau pana se lamuresc cum sta treaba de la o persoana mai in varsta de incredere.
Nnu stiu de ce li se pare unora mai comfortabil sa intrebe o tara intreaga pe internet chestiile astea decat sa vorbeasca cu parintii. Pana la urma, ei pe unde au venit? Doar nu i-a adus cu adevarat barza!laughing
Rusinea asta fata de parinti e cel mai stupid lucru de pe planeta. Iar faptul ca cei cativa din comunitatea asta nu au o relatie chiar perfecta cu parintii lor, tot nu mi se pare o scuza plauzibila sa te interesezi pe internet despre asta sau sa pui astfel de intrebari.

| jupiterestru a răspuns:

Adevarat graiesti!

| RedForce21 a răspuns:

Roxana121, tie chiar ti se par normale intrebarile astea?laughing Uite o alta intrebare care am citit-o acum ceva timp: "daca am vazut-o pe mama goala pe wc inseamna ca nu mai sunt virgin?" laughing, daca intrebarile astea ti se par normale, tu esti mai ******* decat aia care le pun, PUNCT.

| Roxana121 a răspuns (pentru RedForce21):

Bine ca nu e virgula sau semnu intreabri tonguetonguetongue am zis mai sus ca fiecare are dreptu sa scrie orice fel de intrebare chiar sh asta... la un moment dat si tu ai fost copil si aveai multe intrebari de dat, erai curios(a), nu toata lumea le stie pe toata. Daca nai placerea sa raspun la astfel de intreabri pur si simplu evitale, sau nu le citi e foarte simplu daca asa de tare te afecteaza.