| GanduriDeCafea a întrebat:

Opinie happy Am observat că mulți utilizatori posteaza thread-uri despre sinucidere, drame si altele. Cum sunt curios de fel, am o intrebare pentru ei. De ce mai postati astfel de intrebari daca vreți sa lăsați totul in urma? Cautati alinare sau poate o faceti la mișto? Cu unele subiecte nu e bine sa se glumeasca.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Majoritatea o fac la misto sau ca sa primeasca atentie.
Ei se simt mai bine, daca-s in depresie, cand primesc atentie de la altii si vorbesc cu ei.
Unii, pe Facebook, distribuie acele postari cu scop informativ.
Eu cand postez o fac din curiozitate, sa vad ce mesaje primesc ceilalti laughing

| wolfves a răspuns:

Depinde ce fel de intrebari. Din cate am vazut eu, majoritatea cer ajutor pentru ca nu au pe nimeni si cer ajutor ca sa treaca peste depresie. Unele sunt intrebari despre cum sa o faca.