| oany a întrebat:

Dragii mei, vreau sa va spun o poveste si sa-mi ziceti cat mai multe pareri! Dupa o perioada tumultoasa si in care un "el" m-a curtat(in jur de 6 luni), accept sa fiu iubita lui.Petrecem impreuna 2 luni superbe, in care totul e perfect, in care 4 nopti din 7 le petreceam cu el..relatia evolua de la zi la zi. El cu 15 ani mai mare decat mine..Toate bunesi frumoase pana intr-o zi cand fara intentiia de a face rau, ma culc cu un tip cu care am fost pana sa incep relatia cu el.Ideea e ca simteam nevoia sa-mi lamuresc toate sentimentele fata de trecut pentru a ma implica total in noua relatie.In seara in care s-a intamplat asa zisa minune, ma duc la iubitul meu acasa..care din mai multe motive si-a dat seama ca ceva e necurat si i-am marturisit fapta.Am facut dragoste si dupa mi-a spus ca ar fi mai bine sa o terminam..moment in care mi-a cazut cerul in cap.Regretam prostia pe care am facut-o si mi-am dat seama ca-l vroiam pe el, ca deja tineam la el.In urmatoarea seara, am mers la o petrecere la care mergem in fiecare vineri, dar de data asta ..separat.Acolo a venit si fosta lui, cu care nu mai vorbise de 5 luni.Au dansat si in timpul dansului au inceput sa se sarute, sa se mangaie..gesturi pe care el nu le facea in public.Am simtit ca mor..nu am mai avut reactii, lacrimi, eram socata.Azi m-a sunat sa-si ceara scuze ca a reactionat asa, dar se simtea singur si de ea il leaga trecutul. Mi-a spus ca vrea sa-si rezolve toate nelamuririle cu ea si ca in ceea ce ma priveste..nu crede ca relatia ai are sanse dupa ceea ce s-a intamplat. Ce ma sfatuiti sa fac? Astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| Neviii a răspuns:

Prietenul tau ..cu sau fara intentie a facut exact ce ai facut tu. A vrut sa-si lamureasca sentimentele.Parerea mea e sa uitati amandoi aceste lucruri..pentru ca acum sunteti chit si sa continuati relatia accea superba..nu se merita sa va pierdeti happy

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu cum vezi tu lucrurile, dar sfatul meu e sa renunti.
Tu l-ai inselat, el s-a razbunat, relatia e complet compromisa, veti intra intr-un lung sir de razbunari si rautati, din care amandoi va veti umple numai de amaraciune.
Spui ca tii la el si ca te-ai socat vazandu-l ce facea cu fosta.
Si el s-a socat cand a aflat ca l-ai inselat cu fostul tau, chiar mult mai mult decat iti poti imagina.
E un episod trist si urat, treci peste si nu insista.
Si, invata sa recunosti singura dragostea cand vine, altfel vei fi nefericita mereu!

| DeeaMarry a răspuns:

Din moment ce tu te-ai culcat cu un altul, mi s-ar parea culmea sa ii reprosezi lui ca s-a comportat asa. In fond, ce a facut el a fost mult mai nesemnificativ fata de ceea ce ai facut tu.
Poti sa il rogi sa te ierte, motivand faptul ca amandoi ati gresit, ca a fost o chestie de moment.

| oany explică:

Probabil. cel mai sanatos ar fi sa renuntam la relatie, dar perioada frumoasa, toate momentele? Nu pot sa cred. A fost un moment de slabiciune pe care-l voi regreta toata viata.Il vreau. dar cred ca sanse nu prea mai sunt.sad

| oany explică:

Nu vreau sa fiu rautacioasa nea'gogu, dar parinti ca ai mei, nu mai are nimeni pe pamantul asta! Am aproape 22 de ani,poate am gresit,dar am fost o fata cuminte,am multe realizari pana la varsta mea.da,am gresit ca sunt om, parintii mei intotdeauna m-au invatat de bine, dar cand apare debusolarea si cel mai bun om, poate gresiii! Imi pare rau, dar nu cred ca nu e cazul sa vorbim de educatie!

| Dana211 a răspuns:

Nu poti face nimic. E foarte evident ca el nu poate trece peste ce ai facut tu.Si daca e sa incerce sa treaca nu va putea si mai mult de atat e posibil sa isi bata joc de tine deci mai bine treci peste

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

15 ani sunt o grămadă de ani dq.
Acu o să începeţi ''Dragostea nu are vârstă''
Nu pot să îţi dau sfaturi negative că nu sunt în măsură dar asta trebuia să fac.
Eu zic să te desparţii de el

| NeneaGogu a răspuns:

Daca ma intalnesti sa fugi! ce fel de parinti ai avut fatoooooooo? sa mor daca nu ma baga-ti la cremenala

| freebiker a răspuns:

A vrut sa te plateasca cu aceeasi moneda. acu cred ca vrea sa vada daca chiar tii la el... bafta

| monique15 a răspuns:

Ar trebui sa-i explici ca la varsta ta oamenii gresesc mai usor si mai repede...si daca ceea ce a fost intre voi a insemnat ceva pentru el se va intoarce singur la tine.

| deea3butterfly a răspuns:

Ai mare diferenta dintre voi....eu cred, ca el tine inca la fosta prietena si tu ai fost o,, modalitate''de a trece peste.Cu prima ocazie v-ati despartit.Parerea mea, impakate cu fostulbig grin

| Ayshzuzulikh a răspuns:

Faza e ca si tu ai gresit, dar si el, iar el a facut ce ai facut si tu, a facut`o ca sa vezi si tu cum e, probabil.