| RaiSa19 a întrebat:

Buna TPU.ma aflu intr-o situatie ciudata din care simt ca nu mai reusesc sa ies si as avea nevoie de sfaturile voastresad e vorba despre fostul meu prieten, am fost impreuna acum ceva vreme timp de vreo 3 luni. A fost o relatie linistita fara certuri dar care s-a rupt in mare parte din dorinta lui, deoarece cred ca simtea lipsa la perioada sa de burlacie, el fiind genul care era non stop in cluburi inainte sa fiu cu el.Era genul de baiat care ar putea avea orice fata si era constient de acest lucru. Nu pot sa`mi dau seama ce a fost in mintea lui in momentele alea, cert e ca am continuat sa ne vedem dar fara sa fim oficial impreuna(fiind decizia sa), si asta facem de 3 4 luni de cand am 'incheiat' relatia sa zic asa.ciudat este ca tocmai in aceasta perioada relatia dintre noi a devenit mai tumultoasa, ne certam, ne 'batem' in orgolii si gelozii dupa care iar ajungem sa stam impreuna. Dar totodata nu vorbeste despre ceea ce simte.nu pot sa inteleg ce il mai determina sa se intoarca la mine.am incercat in nenumarate randuri sa inchei aceasta legatura insa totul ma ducea in final tot spre el. El fiind cel care ma cauta in continuare, dar tot el cel care a decis sa rupa relatia, si tot el cel care nu se mai implica intr-o relatie.Nici cu mine dar nici fara mine.NU pot sa-mi dau seama ce e in mintea lui. Ce ar putea sa vrea de fapt? Si ce ar trebui sa fac eu? Multumesc pentru sfaturi celor care ati avut rabdare sa cititi:*

Răspuns Câştigător
| Ирина19 a răspuns:

Pur si simplu nu stie cesi doreste cu adevarat, nici nu vrea sa fie cu tine dar nici nu vrea sa te piarda definitiv, cred ca totusi exista sentimente in inimioara lui fata de tine dar nusi da seama si nu stie pe ce cale sa o duca, incotro sa o ia, ce sa zic, lasa sa fie asa dar oricum nu te gindi ca doar cu el vrei sa fii, daca ai sa ai ocazia umbla si cu alti baieti si ai sa vezi in momentul ala cum o sa actioneze prietenul tau, daca chiar te iubeste va lupta pentru tine.Bafta!

6 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Intr-un limbaj neortodox "papuci"! Nu cred ca este cazul sa-ti consumi sentimente si nervi pentru cineva care nu doreste o relatie serioasa.
Bafta!

| 202 a răspuns:

Pai incearca sa. i faci poftele, iar tu nu mai pune la suflet tot ce face el si ce spune!
pentru ca, chiar daca il ti din scurt chiar daca il lasi sa faca ce vrea tot al tau va fiwinking
sa obisnuit cu acel anturaj si n.ai ce sa. i faci decat in timp sa. i mai reduci din ce nu. ti place tiewinking
si fal sa inteleaga ca il iubesti si ca vrei sa fie langa tine :*

| soare a răspuns:

E o chestie ciudata deci el cred ca vrea sa fiti amici f buni nu cred ca suporta gandu sa ramana de tot fara tine prefera sa te aiba acolo cand are nevoie de intelegere sau cu cine sa se joace dar vrea si timp pentru el cred nu stiu sigur poate te ajuta chestia asta

| Diana0987 a răspuns:

Fa-l sa inteleaga ca ce a fost intre voi s-a terminat.Pentru ca daca ii accepti comportamentul isi va da in petec si va fi mult mai rau.Sau daca vrei sa fiti impreuna ia-l deoparte si vorbeste cu el si intreaba-l de ce face chestiile aste in timp mai vorbiti si poate o sa fiti iar impreauna succes kisskiss

| Diana0987 a răspuns:

Pentru el totul e confuz.Cum zice si IRINA nu stie ce isi doreste cu adevarat.Incearca sa il suporti un timp sa vezi.Sau daca vrei incearca sa iti dai seama ce isi doreste cu adevarat...sa fiti impreuna sau doar te tachineaza... ce poti sa ii faci asa sunt baietii de obicei si la mine e asa stai linistita dar dai macar un timp sa se gandeasca si sa realizeze cu adevarat.Si daca nici asa nu merge spune-i sa te lase in pace odata ca nu il placi.happy

| RaiSa19 explică:

UKA am incercat sa il intreb si sa vorbesc cu el de ce face chestiile astea insa am parte de raspunsuri evazive.cum ca se lasa dus de val sau chestii de genu, niciodata nu spune ceva concret tongue