| BogdanBz a întrebat:

Dragilor voi mai considerati sexul oral un tabu? Va simtiti jenate/jenati sa discutati despre asta cu prietenii/cunostintele? considerati ca e important intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Bine nu e ok sa vorbesti cu x sau y viata ta intima dar nu ai nici de ce sa te simti jignit sau jenat de sexul oral sunt multe alte chesti de care ar trebui sa ne fie rusine

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sexul in general este inca un tabu la noi in tara.
Eu nu vad scopul sa discuti cu prietenii detalii despre viata sexuala.
In relatie e important sexul, ce fel de sex, asta depinde de parteneri si de ceea ce vor ei

| Anisia78 a răspuns:

Părerea mea e că ce se întâmplă în dormitor, ar trebui să rămână în domitor. Eu, cel puțin, nu aș vrea să știu ce face o prietenă de-a mea în pat cu iubitul ei. Cât despre sexul oral, face cine vrea, dar nu ar trebui sa conteze prea mult într-o relatie, sunt alte aspecte care sustin cu adevărat o relație.

| RAY a răspuns:

Consider ca exista si minori pe acest site, revenind la intrebare nu consider tabu acest aspect, e ceva ce il practica si cimpanzei bonobo, consider ca e important totul intr o relatie

| BogdanBz explică (pentru Freya1):

Bravo! Sa stii ca ti-am urmarit acivitatea aici si pari o fata isteata si open minded. te felicit pentru gandire si atitudine.

| Freya1 a răspuns (pentru BogdanBz):

winking

Răspuns utilizator avertizat
| BogdanBz explică (pentru falokrat):

Sincer cred ca 95 la suta din populatie incearca chestia asta macar o data, macar din curiozitate. face parte din preludiu, se practica dintotdeauna, exista heroglife descoperite in diferite locuri ale lumii unde se arata clar chestia asta. eu unul consider chestia asta absolut normal si prefer o fata open minded cu care sa vorbesc direct si sa fac unele chestii de la sine, decat o prefacuta.

| RAY a răspuns (pentru BogdanBz):

Nu trebuie sa mergi asa departe,cimpanzei bonobo practica si oral, anal, normal si zeci de pozitii sexuale, e ceva natural practicat de stramosi nostri de milioane de ani, in fapt prima oara o facem pe la spate, cand ne-am ridicat in 2 picioare de atunci o facem fata in fata, dar si cimpanzei bono practica sexul fata in fata, se saruta

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Doar mintiile inchise zic ca sexul este subiect tabu. eu si tovarasii vorbim deschis despre sex fara rusine

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Freya1):

Acum pupati-va

| Freya1 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Haha

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat ar trebui sa se simta jenat daca ofera sex oral,
Poate doar intr-o relatie de lunga Durata e ok.

Sexul oral oferit de femeie este o alta
Poveste este un act de dominare de catre barbat.