| anni2334 a întrebat:

Cat de important este sexul oral intr o relatie?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

O relatie nu sta in sexul oral daca sta inseamna ca nu e relatie, sexul indiferent de forma se face din placere nu din obligatie

| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o preferinta sexuala, ca si pozitiile.
Unii il practica, altii nu. Unii il considera vulgar, altii il considera mai excitant.
Totul depinde de tine, de mentalitatea ta, de preferintele tale.
In principiu, cine cere, trebuie sa fie in stare sa si ofere, ca ambele parti sa iasa multumite din practicarea lui.

| FaraNumePls a răspuns:

Pai este o mica plăcere pe care femeia o acorda bărbatului.

| mihai69 a răspuns (pentru FaraNumePls):

Sau o primește. Sau 69.
===
On topic: are exact importanța pe care i-o acordă cei doi parteneri. Pentru unii e total neinteresant (chiar scârbos), pe când alții ar face doar asta.

| BlackRose03 a răspuns:

Sexul oral e egal cu 0

| Shimozukushiki a răspuns (pentru BlackRose03):

De ce spui asta?

| BlackRose03 a răspuns (pentru Shimozukushiki):

De ce nu?
Fiecare cu preferintele lui, dar intr-o relație sexul oral n-ar trebui sa aibă o importanta prea mare.
Depinde de persoana.
Pentru unii e un act de iubire si atașament profund, pentru altii in schimb e ceva dezgustător, deci este egal cu 0 intr-o relație pentru acea categorie.
Eu sunt inca mica, deci nu pot sa spun in ce categorie ma incadrez.
Totusi trag spre a doua optiune si il consider ca fiind scarbos.
Vad daca mi se va schimba opinia cu trecerea timpului.
In orice caz, fie ca-ti displace sau nu n-ar trebui sa aibă o anumita semnificatie cand vine vorba de o relație.

| Shimozukushiki a răspuns (pentru BlackRose03):

Cum „De ce nu?"?
Mbine... recunosc că nu asta face totul, dar poate fi ca un „+".
Șii. „e dezgustător" dacă nu ai o igienă cât-de-cât adecvată, pentru că voi vă gândiți numai la partea aceea „scârboasă" și vă faceți tot felul de scenarii în cap.
Ce-i drept da, e o prostie să zici că „are o semnficație", nici nu cred în așa ceva, dar. cum am mai zis și mai sus.

| kandaraki a răspuns:

Totul depinde de relatie, daca sunteti de acord! Nu e atat de important sexul in relatie, principalul e increderea!

| JustStitch a răspuns:

Este si el important, mi-ar place sa il practic

| RoxanaRamona96 a răspuns:

Dupa parerea mea este foarte important atata timp cat iti iubesti partenerul si ti la el. acum depinde de fiecare persoana ce doreste sa faca. eu una practic sex oral de la 13 ani, nu imi e rusine, totul a pornit dintr-o joaca care in timp a devenit o placere pentru mine tongue

| BlackRose03 a răspuns (pentru RoxanaRamona96):

Nu ai acest sentiment(rusinea) fata de asta, ok, dar este ceva cu adevarat dezgustător de care chiar ar trebui sa-ti fie rusine.
Nu faptul ca faci oral, ci ca-l practici de la 13 ani.
In primul rand, ce băiat de varsta ta sau mai mare ar fi fost atat de bolnav mintal astfel incat sa-l primească sau sa-l ceara?
Si cum de sexul oral era o joaca pentru tine la vârsta aia? laughing
Mai degrabă ceva ce sa te traumatizeze.
Ma sperii.