| ioanalovesu a întrebat:

Cat de important considerati ca e sexul intr-o relatie?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intr-o relatie matura, serioasa?
cum nu sunt cam 90% din relatii
eu as spune ca o relatie trebuie sa isi satisfaca emotional, sexual, fizic etc
gandeste-te asa faci sex cu una /unul aia nu-i relatie e aventura desa atat, iubesti pe una /unul dar nu faceti sex in timp apare frustrari el/ea are dorinte, eu spun ca intelegerea e cea mai importanta intro relatie, prietenie etc sexul cimenteaza o relatie, din partea barbatului sexul e important din partea femei e mai important aspecte financiare

| OnuOnulică a răspuns:

E foarte important la început (când ambii sunt tineri) dar după ce trece vremea nu mai contează şi nu se mai pune problema de sex la 70 de ani...

| PsihoSex a răspuns (pentru OnuOnulică):

Onule, sa stii ca destui se mai joaca si la 70 de ani... Desigur, nu ca la 30...

| OnuOnulică a răspuns (pentru PsihoSex):

Da, dar sunt cazurii foarte rare când se mai pune problema de sex după 70 de ani.

| neutrino a răspuns:

Este scopul final al oricarui baiat: barbatii sunt vanatori si -si doresc trofeul!

| T0T a răspuns (pentru neutrino):

Nu este scopul final al fiecărui bărbat, ci scopul final al bărbaților care nu știu ce e aia dragoste. Scopul final al unui bărbat este să aibă acea femeie tot restul vieții și să o iubească sincer. Sexul face parte din acest lucru și este important, dar nicidecum nu îl poți numi scop final. Ceea ce e cel mai important e ceea ce simți, nu instinctele sexuale.

| SkyPilot a răspuns (pentru T0T):

De acord cu tine happy

| T0T a răspuns (pentru SkyPilot):

Mulțumesc că ești de acord. Sincer credeam că nu ești de aceeași opinie. big grin

| neutrino a răspuns (pentru T0T):

Fie ca tine, nu doresc sa intru in polemica cu persoane care au o vasta experienta de viata, asa ca si tine. Dar de cand sexul nu mai este un instinct, care poate fi si simtit, fapt exclus de tine? Oricum raspunsul meu s-a referit la o relatie normala dintre doi tineri, iar intr-o relatie matura sexul " intregeste" acea relatie, iar lipsa lui duce la destramarea relatiei. O seara buna!

| T0T a răspuns (pentru neutrino):

Nu este o relație normală. Normalitatea este relativă și din punctul meu de vedere nu este normal. Nu poți să intri în polemică cu mine deoarece eu știu ce vreau de la viața mea, nu sunt un copil. Știi foarte bine că atunci când am folosit termenul "a simți", m-am referit strict la sentimente. Eu am spus foarte clar că este important, alt lucru neînțeles de tine, dar am zis că în mod clar într-o relație în adevăratul sens al cuvântului cu un bărbat care iubește cu adevărat, nu este deloc un scop final.

| ywar a răspuns (pentru neutrino):

Fan neutrino forever! Felicitari! happy

| neutrino a răspuns (pentru ywar):

Multumesc! O seara buna!

| SkyPilot a răspuns:

De ce altceva am fi intr-o relatie? Relatia fara sex se numeste amicitie.

| T0T a răspuns (pentru SkyPilot):

Și relația doar pentru sex este într-adevăr o relație?
De ce? Din dragoste sinceră. Nu am o impresie foarte bună de cei care văd ca scop doar sexul și sunt sigur că și majoritatea femeilor îi cam evită dacă sunt conștiente de acest lucru. Dragostea durează o viață, sexul în anii tinereții. Acum sexul se poate face doar din plăcere sau și din tandrețe, cu o doză de romantism. De aceea unii diferențiază chestia numită a face sex și a face dragoste.

| SkyPilot a răspuns (pentru T0T):

Nu asta am spus. Am raspuns strict la intrebarea pusa.

| T0T a răspuns (pentru SkyPilot):

Am înțeles.

Răspuns utilizator avertizat
| thewomaninwhite a răspuns:

Cred ca sexul reprezinta, in general, momentul de apogeu intr-o relatie. Pentru barbati cred ca este extrem de important. Cred ca daca ar vrea sa aiba un job preferat ar fi acela de a face sex non stop. Pentru mine, sexul intr-o relatie este ca actiunea cea mai josnica posibila, e ca si cand doi oameni curati s-ar arunca deodata in noroi si s-ar alege cu pete imposibil de indepartat cu Vanish. Tind sa cred ca iubirea spirituala nu depinde de relatiile trupesti, ci de regasirea sufletului pereche cu care creezi o legatura mai puternica decat orice altceva.

| LeZizu a răspuns:

Nu cred ca pot sa dau un procent, dar mi se pare important si bun.
Ceea ce mai pot spune ca si eu, fiind baiat, ma enerveaza baietii care sunt intr-o relatie pentru sex.
Sa zicem ca este in egala masura ca celalalte lucuri pe care un cuplu le face intr-o relatie.

| Sergiu72 a răspuns:

Are importanta esentiala. Daca este compatibilitate, apare si dependenta.

| bogdanForever a răspuns:

Oricata ipocrizie as citi in raspunsuri in general, sexul este fff important intr-o relatie. Sigur ca la varsta a 3-a nu se mai pune problema dar important este sa ajungi la acea varsta alaturi de persoana iubita!

| jessN a răspuns:

Intro relatie daca este iubire nu.i deaparat sa faci sex. daca chiar ambele persoane vor asta e ceva normal! da oricum sexul nu e ceva rau.