| ELD a întrebat:

Dragoste = intotdeauna cu fericire? big grin Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu oricine are parte de dragoste. Mai gasesti persoane care au avut probleme cu perechea si prefera un timp sa stea singure sau chiar raman singure pe viata, eu cunosc pe cineva care nu vrea familie si eu ma numar in acea categorie, cine e optimist sa aiba o relatie sa-i fie de bine.

| Libelle a răspuns:

Mai visam noi mult si bineeee...

| gigiro a răspuns:

Cu siguranta ca nu, daca e neimpartasita.

| Castiel a răspuns:

Dragoste mereu cu neplaceri-.- la inceput este totul perfect din cauza efectului de euforie (asta daca se iubesc amandoi sau este perfect pentru persoana care iubeste pe cealalta) totul devine nasol cand 1 dintre parteneri se satura sau face o prostie mare/inseala cu altu atunci gata fericireawinking deci dragoste=fericire+tristete stii cum se spune,"fara rau nu este bine"

| St3fU a răspuns:

Dragoste=fericire+suferinta

| paynehunter a răspuns:

Exact cum zice MeCreata

| mistakeofyourlife a răspuns:

Nu. exista si momente in care suferi si stii cum se spune: suferinta din dragoste e cea mai dureroasa. happy

| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Asta nu e adevarat pentru ca in dragoste mai si suferi si de obicei asa se termina.

| hsr a răspuns:

Nu.Dragostea e un proces lung uneori dificil dar totusi placut...Cand spui dragoste nu spui neaparat fericire ci te referi la un sentiment profund care duce in unele cazuri la suferinta.big grin

| tia a răspuns:

NU. Dragostea nu inseamna intotdeauna fericire. Poate insemna si durere/suferinta. Depinde de persoana pe care o ai alaturi.

| Dyva_1008 a răspuns:

Dupa parerea mea DA... daca e vorba de dragoste adevarata si sincera intre cei doi intodeauna va fi cu fericire, avand in vedere ca te simti implinitbig grin

| alexutza222 a răspuns:

Nu, dragostea nu inseamna doar fericire. dragostea este cel mai complex sentiment. azi esti in al 9-lea cer, maine iti plangi in pumni. dar la un momendat dupa ce treci peste niste esecuri(inevitabile), vei gasi dragostea adevarata care inseamna fericire.

| jacksonqueen a răspuns:

Ofc.not. in ziua de azi numai curvaraseala happy

| suruceanuirina a răspuns:

Nu prea cred ca intotdeuna este fericire, in orice relatie chiar si daca este dragoste sunt probleme, sunt momente si de fericire si de tristete dar numa fericire ink de asa ceva nu stiu

| xDKyw a răspuns:

Nu mereu.