| TaeTae74 a întrebat:

Dupa 1 saptamana de la chiuretaj am observat ca imi curge ceva din sani, in cat timp trece?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Respectiva scurgere dispare in 7-14 zile. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La o luna dupa avort, totul reintra in normal!
Pana atunci vei experimenta diverse senzatii, scurgeri, dureri si simptome.
Incearca sa eviti sexul pana dupa urmatorul ciclu menstrual, pentru a evita o noua sarcina, dand timp suficient uterului si colului uterin, sa se vindece, rvenind la normal.

| Violleta2022 a răspuns:

Pe viitor, incearca sa ai sex protejat de prezervativ, la aboslut toate partidele sexuale, ca sa eviti o sarcina nedorita sau contaminarea cu o boala cu transmitere sexuala.
Prezervativul nu musca, nu doare, nu te manaca, nu creeaza stres, nu strange pe nimeni si nu costa o avere.
In plus, iti confera toata siguranta si placerea de a te bucura de sex, fara nici un pic de stres.