| Deny_9985 a întrebat:

Dupa 2 zile dupa ce am fost la strand am inceput saam secretie vaginala abundenta, cu miros si culoare. Cepot face sa scap deea si sanu ma duclaginecolog?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fara sa mergi la ginecolog nu poti face nimic. Ea se va agrava pe zi ce trece, pana vei ajunge, inevitabil, la medic.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la ginecolog astfel nu știi ce ai!
O recoltare de secreție pentru un diagnostic diferențial și un tratament adecvat afecțiunii.
Pa, pa.

| cretzufinish a răspuns:

Poate ai racit acolo (ai facut cistita) daca ai intrat in bazin mai ales sau pur si simplu e vorba de o infectie genitala. Pt cistita trebuie sa bei niste ceaiuri efervescente tip Uricol si iti trece in cateva zile. Mai mult, trebuie sa te speli cu infuzie de musetel in acea zona. Asta in cazul mai fericit. In alte cazuri mai bine te prezinti la un medic pentru administrarea corecta a tratamentului. Sanatate.

| StropiDeDor a răspuns:

Ar fi semnele unei infectii. dar nu poti stii sigur.stiu ca e neplacut sa mergi la ginecolog, dar e sanatatea ta la mijloc, asa ca, nu mai astepta.
bafta!