| Anonym26272 a întrebat:

De cateva zile am o secretie de culoare alba pe chilot. Ce am? Am vreo dereglare vaginala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat natura cat si cantitatea scurgerilor vaginale se modifica foarte mult in decursul unui ciclu menstrual si asta se produce in functie de perioada efectiva in care a ajuns ciclul menstrual. De obicei cea mai mare cantitate de scurgeri de secretii vaginale se produce in partea terminala a perioadei fertile, atunci cand se suprapune peste secretia vaginala naturala si normala -leucorea o anumita cantitate de mucus cervical fertil. Sau poate sa apara o cantitate mai insemnata de secretii vaginale in cazul in care se produce o infectie vaginala, sau de alta natura. Multa sanatate!