| anonim_4396 a întrebat:

Daca ti-a venit menstruatia ai voie sa intri in biserica?

13 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu stiu ca nu ai voie.

| fluturas a răspuns:

Am citit intr-o carte ca nu ai voie big grin
dar eu chiar nu inteleg ce legatura are menstruatia cu mersul la biserica :_/

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Eu am citit ca nu ai voie sa intri in biserica.

Dar majoritatea zic ca ai voie sa intri dar sa nu pupi icoana.

| ♥.Sagemix a răspuns:

Nu, nu ai voie. cel putin din cate stiu eu.

| T30D0RA a răspuns:

Nu

| believe a răspuns:

Nu la sigur

| Just kidding a răspuns:

Eu stiam ca ai voie, insa nu ai voie sa pupi icoana big grin

| ҡđų' a răspuns:

La inmormantarea bunicii mele eram in acea perioada
preotul a zis ca ai voie sa intri in biserica daca esti virgina dar sa nu saruti icoanele

| licutza_1435 a răspuns:

Nu. nu ai voie sa intri in biserica. dar ai voie sa stai la usa bisericii.
eu cind plec la biserica si am menstruatie pay stau drept la usha.
parintele a zis ca asa se poate
principalu sa nu intri chiar in mijlokul bisericii.
si cind ai menstruatie nu ai dreptul sa sarutzi ikoanele, sa bei aghiasma si sa maninci anafara...happy

| Danyyyyy a răspuns:

Eu stiam ca nu ai voie

| any007 a răspuns:

Stiu sigur ca ai voie sa intri dar sa nu te apropii de lucrurile sfintite timp de 8 zile(incepand cu prima zi a menstruatiei), iar in a 9a poti!

| imyourdestiny2 a răspuns:

Eu stiu ca e bine sa nu mergi ca scrie in biblie ca e pacat... oricum daca mergi sa nu pupi icoanele atat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, normal ca nu ai voie. Fetele sau femeile cu adevarat credincioase ar trebui deja sa stie lucrul acesta.Intreaba pe cei apropiati(pe mama ta mai ales)sau citeste carti sfinte si ai sa vezi tu singura adevarul