| GeorgianaDragus a întrebat:

Dk nai voie sa intri in biserica cand esti pe ciclustraight facestraight facestraight face ce are biserica doar esti femeiestraight facestraight facestraight face|straight face:

Răspuns Câştigător
| NoCharachter a răspuns:

Se spune ca e pacat sa sangerezi in biserica. Si e mai mare pacatul pentru o femeie sa intre in perioada aia. Se spune ca otraveste biserica si trebuie sa fie sfintita iarasi.

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Buna.
se zice ca murdarim biserica in aceea perioada.
eu, totusi, m-am spovedit cand eram pe ciclu happy

| NoCharachter a răspuns:

@Cereste. La catolici n-o fi asa. Dar ea poate nu e catolica. straight face

| NoCharachter a răspuns:

Hai ca-i tare. rolling on the floor

| ahlrh a răspuns:

Unde ai auzit tâmpenia asta?
Eu sunt catolic și n-am auzit așa ceva-n viața mea! laughing

| ahlrh a răspuns:

@Điέภùšħa
Da,la aceasta mă gândeam și eu, iar acum mă paște niște punctaje cu stupizi...

| Dobitoc a răspuns:

Ca sa eviti un MARE pacat capital.Nu intri in biserica ca oricum nu ai ce face acolo.

| GeorgianaDragus explică:

Romano catolica sunt :d

| Beibiiii a răspuns:

Nu avem voie pentru ca suntem considerate 'murdare' in perioada aia, dar in urma cu cativa ani s-au facut niste cercetari ce contrazic aceste superstitii babesti.

| Oana_4575 a răspuns:

Se spune ca :"Intri 'murdara' in Casa Domnului"chatterbox

| DyaNna249 a răspuns:

Draga mea, nu crede in prostiile astea. astea sunt superstitii care circula de la ureche la ureche.mi-am facut curaj si l-am intrebat pe preot. fara nici o rusine. mi-a zis ca nu are nimic. problema e sa nu te duci atunci cand preotul vine cu candela aia si merg oameni in fata sa iti puna ceva pe cap. acolo nu mergi. adica in fata altarului.

| BubblesPinkGirl a răspuns:

Doar ca nu ai voie sa atinci icoanele, in general chiar si acasa daca ai icoane. in timpul acesta biserica zice ca femiea nu e curata. Si nu ai voie sa ei nafara sau aghiasma.Sigur poti intra si asculta slujba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Cereste exact poate așa e la voi, la catolici. Știu că e o tâmpenie, dar e adevărat.
@10VietiDeAsStaCuTineTotArFiPutine. Că nu știu ce și tralala, că sângele menstrual e necurat și că dacă intri otrăvești biserica respectivă...
Cu toate că și eu tot de pe TPU am aflat că nu e voie. Înseamnă că pe vremea când credeam în închipuirea asta și mergeam la biserică, am otrăvit-o de sute de ori. Nașpa.