| tslex a întrebat:

Dupa cat timp credeti ca poate fi vorba de iubire intr-o relatie? Sunt impreuna cu prietena mea de 3 luni si simt si stiu ca sentimentele mele sunt mai profunde decat ale ei...eu sunt mai visator, mai cu capul in nori, simt ceva special la ea, cum la celelalte nu am mai simtit..si vreau sa fie o relatie de lunga durata, chiar de casatorie pot spune.ea e mai realista si mai rece, as vrea sa i spun ca o iubesc, dar nu vreau sa i se para prea devreme..si inca nu stiu sigur daca o iubesc cu adevarat, voi ce parere aveti? puteti sa mi spuneti si despre cazul vostru

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Iti recomand sa revii cu picioarele pe pamant. laughing
unei fete nu o sa ii placa unu care e cu capul in nori si nu stie ce vrea de la viata.
nu stiu cum sa iti zic, dar trebuie macar sa pari matur. asta ca sfat in general. pentru ca la un moment dat o sa devii ca o povara. trebuie sa inveti sa iei initiativa. fie ca faceti ceva impreuna sau ca vrei sa ii spui ca o iubesti.

| Alicezzz a răspuns:

Dragostea nu are limite... iubirea se simte din priviri nu este nevoie de cuvinte! Daca ea este mai rece sau mai realista, inseamna ca nu se lasa usor dusa de val nu pot spune ca este lu lucrur rau, inseamna ca stie ce vrea in viata si are un perspective. Omenii difera, nimeni nu este la fel, caractere diferite, gandire diferita si sensimente diferite, uni se manifesta altii nu stiu cum sa arate sau nu o fac din teama de a nu oferi prea mult, iar apoi sa sufere! Cred ca in cazul tau timpul isi v-a spune cuvantul, in timp o sa vezi daca ea este aleasa ta sau alta! Bafta!

| unknøwn a răspuns:

Atâta timp cât ai dubii, clar nu e iubire.
E doar o atracţie mai puternică. Mai ai mult de parcurs până la iubire.
Dar ia stai un pic...
Femeia gândeşte preponderent emoţional în timp ce bărbatul raţional.
Deci înseamnă că femeile pun mai multe sentimente ca bărbaţii.
Nu ar trebui să-ţi pui un semn de întrebare din moment ce tu, fiinţă raţională, ai mai multe sentimente decât o fiinţă emoţională?

| einenebun23 a răspuns:

Asta depinde doar de cei implicati. Poate exista iubire chiar si la prima vedere dar poate cu adevarat va veti iubi doar peste 2 luni.

| rabbit2014 a răspuns:

Eu am 5 ani cu "al meu". prima data nu ne iubeam doar ne placeam.acum pe zi ce trece este mai multa iubire, trebuie sa stii sa intretii o relatie, pe fiecare zi sa fii inventiv, sa stii cand sa taci cand sa vb etc...

| OwlMyGod a răspuns:

Poti iubi o persoana si din primele secunde in care o vezi...
E aiurea faza cu "nu poti iubi pe cineva dupa o zi doua " Ba da, sa iubesti pe ineva inseamna sa faci orice pentru a face o perosana fericita... Dar nu cred ca e prea devreme...in 3 luni cunosti destul de bine o persoana, in special daca e iubita ta.

| Ingriduuu a răspuns:

Poate fi vorba de iubire intr-o relatie chiar din prima saptamana sau chiar mai devreme... Faptul ca este mai distanta sau mai rece, poate fi din faptul ca este mai timida, sau cineva doar si-a batut joc de ea, ea avand sentimente reale si nu vrea ca asta sa se intample si acum. Ar fi foarte bine sa ii spui tu primul, poate asteapta un semn de la tine in care sa-i demostrezi ca o iubesti cu adevarat(eu cel putin asta vreau). Sper ca te-am ajutat!