| anonim_4396 a întrebat:

Povestioara mea este putin lunga. Sa incep deci: In februarie m-am combinat cu un baiat de 17 ani si jumatate eu avand 14 ani si jumatate atunci. Nu am tinut la el vrand doar sex. Stiu stiu stiu merit sa fiu judecata. Problema e ca eu am fost pedepsita si nu mai aveam voie sa ies afara din casa pentru ca aflase mama ca vreau sa ma culc cu el si multe altele. Ideea este ca dupa ce am vazut cat de tare isi dorea sa nu ne despartim am inceput sa tin la el. Foarte mult. Dupa ce ne-am despartit am inceput sa am sentimente puternice pentru el, dar nu i-am spus. Acum nu mai sunt pedepsita si m-am vazut cu el din intamplare acum 2 zile. Cand m-a luat in brate si m-a strans la piept a dat nastere din nou acelor sentimente si credeti-ma nu mai vreau deloc sex de la el vreau cu disperare dragoste pentru ca stiu cat a tinut el la mine si eu mi-am batut joc de el. Problema este ca el nu stie ca am sentimente pentru el si in plus acum are o relatie cu o fata pe care o iubeste enorm. Nu vreau sa ii despart dar nu pot sa continui asa. Eu sunt intr-o relatie pe moment cu un baiat care in trecut dupa ce i-am dat papucii a vrut sa se omoare. Ma iubeste enorm dar eu nu simt nimic pentru cel cu care stau acum. Doar ca tin mult la el. Atat. As vrea din toata inima sa gasesc un mod sa fiu iar cu cel care are prietena aia pe care o iubeste. In orice caz, maine vreau sa iesim in oras, dar doar ca prieteni. Nu vreau sa intru cu forta in viata lui. Nu ii voi spune pe moment sentimentele mele. Of sunt confuza va rog din toata inima un sfat ce sa fac? Il iubesc acum enorm ca am realizat cat de mult a tinut la mine. El a vrut iubire iubire nu sex si nu am avut sansa sa ii arat ca imi pare rau ca mi-am batut joc de el...Va rog sfat!

Răspuns Câştigător
| firstsnow a răspuns:

Hai ca-ti spun eu ce sa faci. prima data situatia ta mi s-a parut fara iesire.nu o sa te critic. poate ca ar fi bine sa o ia de la inceput. sa incepi sa flirtezi cu el, sa razi, sa te comportzi ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. ai grija sa nu te prinda parintii.actualul tau prieten o sa se omoare:e problema lui. poti sa intri in discutie c baiatu care te intereseaza tocmai folosindu-te de despartirea cu de celalalt. ii zici ca ai nevoie de un sfat, ca tu chiar nu-l placi pa tipu cu care esti.dar nu vrei sa-l lasi ptc vrea sa se omoare. ii spui ca tu ti cu totul la altcineva, care l-ai pierdut mai de mult si regreti. poate se prinde. dupa aia daca te ajuta poti sa-i dai o carte sau ceva si sa-i scrii un bilet. da mai lasa timpu sa treaca. fi subtila!

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Tu ce sfat ai da fetei, care a scris povestioara asta, presupunând că nu este vorba de tine, ci despre altă fată? După ce vedem răspunsul scris de tine, acelei fete, vedem și noi, dacă mai scriem sau nu ceva.

| stweety10 a răspuns:

Pai in primul rand, daca stiai ca iubesti altu, nu trebuia sa ii mai dai sperante celui care a vrut sa se omoare pentru tine. Tu ai scris ca il iubesti enorm pe cel de care esti despartita pentru ca ai realizat cat de mult a tinut la tine. Pai daca cel cu care esti acum a vrut sa se omoare din cauza ta, iti dai seama ca si el te iubeste enorm de mult, poate chiar mai mult decat celalalt. Si daca tu zici ca ti la cel cu care esti acum eu zic sa ramai cu el, intr-un final o sa ajungi sa il iubesti, daca iti place de el. Oricum, tu ai zis ca celalalt iubeste alta fata, deci nu cred ca mai exista vreo sansa.

| Tigrilă a răspuns:

In pnm sex la 14 ani da da-o slbz Muriti in iad(sper sa existe un loc pentru cei ca voi)
Tu nu ai demnitate? te **** la 14 ani cu unu de 17? si mare om baiatul ala ca nu a stat cu tine doar sa ti-o traga si a tinut l-a tine ca prostu cand tu vroiai doar pla
Gata mia ajuns nu mai sunt baiatul ala bun...Prima oara cand spun asta unei fete : Mare curva mai esti!

Mi-e rusine de mine pentru comentariul asta da trebuia sa o spun straight face

| alinaiiiioana a răspuns:

Lasal pe baiatul pe carel placi sa fie fericit cu actuala... daca chiar laiiubi ai fi fericita pentru el si nu te-ai baga, daca e sa tina la tine se va desp de aia daca nu lasa-i sa fie fericitii si ar fi bine sa nu iti mai bati joc nici de baiatu actual pe care il ai...fi si tu sincerawinking

| Alexandra3012 a răspuns:

Noi nu avem nici un drept sa te judecam dar totusi ar trebui sa iti arati sentimentele pana nu e prea tarziu, poate inca mai tine la tine, o iubire adevarata nu trece atat de usor, cand sunteti singuri zii ca iti pare enorm de rau de ce ai vrut sa faci si sa-ti maid ea o sansa. Sper sa nu l=ai pierdut deja, asa ca grabeste-te. Bafta:*

| ale23 a răspuns:

Wow.Sunt mai rare cazurile in care fata isi doreste sex iar baiatul nu in fine nu te poate judeca nimeni pentru asta, asta ai simtit pe momen. Daca tu zici ca ai fost impreuna cu el in februarie si ca a tinut mult la tine in 3 luni nu a avut cum sa te uite...eu zic ca e mai bine sa vorbesti cu el sa ii spui ceea ce simti pentru el si ca iti pare rau pentru ce ai facut. Daca ti asa de mult la el nu ar trebui sa conteze pentru tine parerea celeilalte fete mai ales daca tu ai avea sanse... Daca si ea ar fi fost in locul tau sunt sigura ca ar face la fel.P.S: Te-ai gandit ca poate el s-a combinat cu fata respectiva ca sa te uite pe tine?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai lasa ma telenovelele.veziti de scoala, la 14 ani,nu ar trebui sa te scarpini in scoica ci sa-ti citesti romanele, sa poti da tezele, sa=ti termini liceul si sa-ti dai bacul.si dupa 18 ani poti sa faci ce vrei cu gaurile din dotare.la 14 ani? ce stii tu de sex? si el in afara de sa dea din c.r ce stie sa mai faca? numa gura e de voi.

| Aηηa a răspuns:

Aaa...Buna! In primul' rand sex la anii astia?:O
Da asta nu conteaza
Sfatul meu este sa'i zici ce simti pentru el:X
Aja poate te va iubi din noubatting eyelashes
Succes!:*:*:*