| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sfatul vostru din nou. Povestioara mea este putin lunga. Sa incep deci: In februarie m-am combinat cu un baiat de 17 ani si jumatate eu avand 14 ani si jumatate atunci. Nu am tinut la el vrand doar sex. Stiu stiu stiu merit sa fiu judecata. Problema e ca eu am fost pedepsita si nu mai aveam voie sa ies afara din casa pentru ca aflase mama ca vreau sa ma culc cu el si multe altele. Ideea este ca dupa ce am vazut cat de tare isi dorea sa nu ne despartim am inceput sa tin la el. Foarte mult. Dupa ce ne-am despartit am inceput sa am sentimente puternice pentru el, dar nu i-am spus. Acum nu mai sunt pedepsita si m-am vazut cu el din intamplare acum 2 zile. Cand m-a luat in brate si m-a strans la piept a dat nastere din nou acelor sentimente si credeti-ma nu mai vreau deloc sex de la el vreau cu disperare dragoste pentru ca stiu cat a tinut el la mine si eu mi-am batut joc de el. Problema este ca el nu stie ca am sentimente pentru el si in plus acum are o relatie cu o fata pe care o iubeste enorm. Nu vreau sa ii despart dar nu pot sa continui asa. Eu sunt intr-o relatie pe moment cu un baiat care in trecut dupa ce i-am dat papucii a vrut sa se omoare. Ma iubeste enorm dar eu nu simt nimic pentru cel cu care stau acum. Doar ca tin mult la el. Atat. As vrea din toata inima sa gasesc un mod sa fiu iar cu cel care are prietena aia pe care o iubeste. In orice caz, maine vreau sa iesim in oras, dar doar ca prieteni. Nu vreau sa intru cu forta in viata lui. Nu ii voi spune pe moment sentimentele mele. Of sunt confuza va rog din toata inima un sfat ce sa fac? Il iubesc acum enorm ca am realizat cat de mult a tinut la mine. El a vrut iubire iubire nu sex si nu am avut sansa sa ii arat ca imi pare rau ca mi-am batut joc de el...Va rog sfat! Am mai publicat o data intrebarea dar nu prea mi-au fost de ajutor raspunsurile. Sper ca aveti vreun sfat pentru mine

Răspuns Câştigător
| Venssyk a răspuns:

Stiu ce simti, povestea ta e asemanatoare cu a mea doar ca eu m-am intilnic cu el nu pentru sex dar pentru ca sa-i demonstrez altei persoane ca pot fara dinsul.De la inceput eu nu tineam deloc la el dar el ma iubea,cu timpul am inceput sa-mi fie para dragut,incepea sa-mi placa ochii lui,pur si simplu se aprindea in inima mea focul iubirii doar ca deja el nu ma mai iubea,si-a gasit alta prietena, deacum a trecut jumate de an, deja tema aceasta despre el nu ma doare asa de mult cum la inceput. Exact asa ca tine cautam raspunsuri pe WWW.TPU.RO dar totul a fost in zadar iar in fine am ajuns la propria mea concluzie l-am lasat sa fie fericit cu ea chiar daca ma durea. Daca te va iubi cu adevarat se va intoarce la tine,asteapta, timpul o sa-ti dea raspuns la toate intrebarile tale, doar asteapta.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

La 14-15 ani ar trebui să iubești cărțile de școală!

Nici o dată nu prețuim ce avem și apreciem acel ceva după ce nu îl mai avem.

Tu nu îl apreciezi pe ala cu care ești acum, dar îl vrei pe unul la care nu prea ai cum să ai aces acum, el fiind cuplat pentru moment cu alta!

I-a mai termină dracului cu bărbați și mai pune și măna pe carte!

Sexul este pentru adulți nu pentru mucoși, care nici măcar, nu au terminat liceul, și nici nu au habar cum îi cheamă cu buletinul /C.I. ul în mănă!

| MMihai a răspuns:

Știu că te-am supărat teribil, cu răspunsul meu ( pe care ți l-am scris, foarte neatent și mi-au scăpat și niște greșeli, de bătut la calculator, mai multe.). Dar când iubești, vrei să faci și dragoste, și ce faci dacă rămâi gravidă, în condițiile când nu sunteți căsătoriți și nici măcar, nu sunteți pe picioarele voastre!
Iubirea, dragostea, etc. sunt pentru adulți responsabili, socio - economic pe picioarele lor. Nu sunt, pentru copii minori.

| foxi a răspuns:

Cine alearga dupa doi iepuri, nu prinde niciunul!

| AndaWest a răspuns:

Acum ce vrei de la el? ai avut sansa sa stai cu el, dar ai vrut sa iti bati joc.acum el are tot dreptul sa fie fericit si sa fie iubit asa ca daca tii la el lasa-l sa fie fericit

| vlaaddd a răspuns:

Nu stiu frate, dar nu sunteti sanatosi.

| catafreestyle a răspuns:

Pai eu zic ca un inceput bun e sa ii arati ca ti si tu la el si ca iti pare rau pentru ce ai facuthappy

| Pierre_1139 a răspuns:

1.Buna missA
2.Eu nu-ti zic nimic.Doar,ai grija de corpul tau.
4.Ai facut o greseala : cand esti cu o persoana, nu-ti bate joc de sentimentele lui.De aceea esti cu el, sa-l pretuiesti, sa-l iubesti.
5.Asteapta ca prietena lui, sa faca o greseala, sa se certe ceva.Astfel,tu nu vei interveni.