| Nicoleta1621 a întrebat:

Dupa cat timp de la actul sexual apar semnele ca ai ramas insarcinata? si dupa cat timp arata pe testul de sarcina? multumesc

3 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Testul de sarcina se face la 4 saptamani de la contactul sexual sau la o saptamana de la intarzierea menstruatiei.
Simptomele apar la 4-5 saptamani incepand cu sensibilitatea sanilor, greturi, ameteli.

| ColaCola a răspuns (pentru ColaCola):

La 3 saptamani de la contact*

evenso
| evenso a răspuns:

Testul de sarcina poate fii pozitiva deja din a 14 zi a sarcinii.
Semnele sarcinii se simt mai tarziu aproximativ dupa 4 - 8 saptamani.