| stelistu:X a întrebat:

Am si eu o intrebaree... testul de sarcina cand dupa cat timp de la actul sexual il poti face sau cand se face?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Il poti face incepand cu a 15-a zi de la contactul sexual. DAR, trebuie sa tii cont ca nu este decat partial concludent. UN test concludent se face dupa minim 21 de zile de la contactul sexual, folosind urina de dimineata sau la minim 24 de zile din urina de peste zi. Inainte de acest interval, orice test negativ trebuie privit cu circumspectie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se găsesc la farmacie teste rapide care se pot face și la 3 zile de la contactul sexual.
Pa, pa.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Pai in mod normal. in maxim o saptamana. va avea rezultate sigure.

dar. folositzi prezervativul :d data viit0are love struck

| Gabitsza a răspuns:

Intre 8 lei si 20 de lei... aproximativ asa

| KisaTheCute a răspuns:

Pai, il afci doar daca observi dereglari majore [ de genu nu imi vine ciclul desi trebuia sa vina acu 1 saptamana sa zicem ], atunci se face, dar il poti afce si a doua zi. Succes si mare grija :X

| stelistu:X explică:

Aa si cat costa acel test?

| Adda_5686 a răspuns:

Pai am auzit ca ar cost intre 10 si 30 lei

baftawinking