| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, la cat timp dupa actul sexual se poate face testul de sarcina?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 21 de zile, de la ultima partida sexuala!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a obtine un rezultat care sa poata fi considerat VALID, VALABIL si CORECT intr-o proportie apropiata de 98-99%, testarea se efectueaza dupa ce au trecut minim 21 de zile de la data ovulatiei. Daca aceasta data NU se poate stabili/determina, in acel caz testul de sarcina se efectueaza dupa trecerea a 21 de zile de la ultimul act sexual neprotejat. Testele de sarcina care sunt facute inainte de a trece minm 20 de zile, ofera un rezultat al carui grad de acuratete/corectitudine scade cu cate circa 5% pentru fiecare zi in minus.

| Emilian65 a răspuns:

Un test de sarcina concludent se poate face la 21 de zile de la ultimul act sexual.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde de actul sexualwinking ca daca a fost oral sau anal faci testul degeaba.

| Edyy5555 a răspuns:

In ziua urmatoare cu un test care se face in tot timpul zilei e scump dar bun

| AndronieMafia20000000 a răspuns:

Vezi dacă ți s-a umflat burta

| AnonimK1nG a răspuns:

După 2 saptamani se poate face deja.