| deni_6616 a întrebat:

Dupa cat timp de la contactul sexual poti face testul de sracina?big grin

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa incepi din a 14 a zi. Dar trebuie sa stii ca gradul de certitudine indicat pe ambalaj se atinge daca faci testul dupa minim 21 de zile din prima urina de dimineata sau dupa minim 24 de zile din urina de peste zi. Si, intotdeauna, testul de sarcina se repeta dupa inca 3 zile.

Abh
| Abh a răspuns:

14-21 de zile, depinde in ce perioada a ciclului ai avut contactul neprotejat.

| emilia21 a răspuns:

Un test de sarcina se poate face la 21 de zile, cand va iesi foarte clar! dar cel mai bine e, sa faci doua teste, diferite la marca. unul il faci dupa 21 de zile iar urmatorul il poti face la 2-3 zile dupa. si indiferent de rezultat consulta si un medic ginecolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa minim 14 zile. Incearca sa il faci dimineata, asa este recomandat. Si citeste mai intai prospectul. Bafta!