| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp de la inceperea unui act sexual un barbat ejaculeaza?
Am citit pe internet cica 30 de minute :O. Dar cred ca e eronat.
Dupa cat timp e normal? Cate secunde/minute?

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Durata normala a unui act sexual variaza. Sunt acte sexuale scurte, de 5 minute si acte sexuale lungi de 5 ore. In medie, se accepta ca durata normala a unui contact sexual este de 20-30 de minute. De ce sa fie eronat? Barbatii isi pot, in general, controla ejacularea cat vor.

| Sara2 a răspuns:

Depinde de barbat, de la 3 minute la 2 ore

| marsy a răspuns:

Depinde. da, posibil peste 3 -5 min. dar se mai poate retine. pina la vreo 20 min

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai la primul numar dupa max 3 minute, la al 2 lea numar dupa 20-30 si tot asa

Alte răspunsuri
| eugem35 a răspuns:

Actu sesual poate dura de la cateva secunde pina la cateva ore

| pufulik a răspuns:

Prietenul meu la primul "numar" in 3-5 min(asta cand nu o facem in fiecare zi). Dar apoi tine destul de mult, uneori prea mult incat ma"rupe"happy. DEpinde de baiat, de antrenament...

| puiuc a răspuns:

Depinde si cat de infocat e, dar in general del a 3, 4 pana la 10 zic eu prima tunda urmatoarele se prelungeste.

| GeorgeRadu a răspuns:

Asta depinde cat de excitat e barbatul poate ejacula si in 3 minute tongue... Poi aia ce ejaculeaza in 30 min sunt "porno staruri" in ghilimele care iau o gramada de medicamente si de astea...

| procust a răspuns:

Depinde de la barbat la barbat in functie de varsta, starea de oboseala, cantitatea de alcool consumata si nivelul de excitatie.cu antrenament se poate intarzia mai mult timp ejacularea.

| RainDrop a răspuns:

Depinde de "energia" lui, eu sincer peste 4-8 min.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa 3-5 min

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cateva secunde a ejaculat cineva?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

3 minute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenul meu "se termina" dupa 20-30 de min...(primul numar)

Si al doilea numar se prelungeste cu vreo 10-15 min...

| meNa_9645 a răspuns:

Depinde... 10/15/20 min...depinde de baiat.si de cat de excitat ehee hee

| Nica_Florin_Verde_1998 a răspuns:

Depinde de la barbat la barbat dar cred ca maxim 5 minute