| Bixuuuuuu a întrebat:

Dupa cat timp de la inceperea vietii sexuale poate aparea o sarcina? adica dupa cat timp pot sa fac un test de sarcina? FUNDA! rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Testul de sarcină se face cam după 3 săptămâni de la contactul sexual.

4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Uneori de la primul contact neprotejat.

| Mirunelu a răspuns:

Sarcina aparea oricand iar un test de sarcina se face cam la o saptamana dupa ce ti-a intarziat menstruatia sau 3 saptamani de la contactul sexual cu risc.

| trista12 a răspuns:

Daca nu te-ai protejat si esti ghinionista se poate intampla chiar de la primul acct sexual. Fa-ti un test. Posibil sa ai intarzieri normale cauzate de hormoni.

| Diaiso a răspuns:

Dupa ciclu la o anumita perioada, daca se intampla, se poate ramane insarcinata. Perioada e diferita de la o femeie la alta. Deci depinde...