| rapidistarapid a întrebat:

Dupa cat timp de la un contact se poate face un test de sarcina? Eu am facut un test de la Sure Check dupa 7 zile si a iesit ca nu sunt. L-am facut prea repede, da rezultat corect si sigur dupa 7 zile? Cine imi poate spune, va rog frumos.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul la 7 zile are o siguranta de cam 10%. Adica daca esti insarcinata, ai sansa de 90% de a nu afla prin acest test. Pentru a atinge siguranta indicata pe ambalaj (in jur de 98%), testul trebuie facut la minim 21 de zile de la contactul sexual din urina de dimineata sau la minim 24 de zile de la contactul sexual din urina de peste zi si repetat dupa inca 3 zile in aceleasi conditii.

| catthshshshs a răspuns:

Dupa 14-21 de zile de la contactul sexual neprotejatwinking

| valThina a răspuns:

Dupa 21 de zile de a contactul sexual un test de sarcina iti poate"spune" daca esti sa nu insarcinata. dupa 7 zile e devreme si nici raspunsul probabil ca nu este cel corect

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Ca rezulatatul sa fie cat mai corect testul de sarcina trebuie facut de la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat. Sper ca te-am ajutat! bye bye

| Darry a răspuns:

La minim 10 zile de la data cand trebuia sa-ti vina menstruatia.

| alexflor87 a răspuns:

L-ai facut prea repede. In minim 10 zile se poate face un test.