| WeAreSmart a întrebat:

Dupa cat timp de relatie la 16 ani credeti ca ar fi normal sa avem relatii sexuale? La voi cum a fost prima data?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista un normal, dar in general cuplurile de tineri se simt pregatite de viata sexuala cam dupa 16-18 luni de relatie. Tinand cont ca, din punct de vedere medical, fetele isi pot incepe viata sexuala in siguranta de-abia dupa 17 ani si jumatate, pana la aceasta varsta, nici nu ar trebui deschisa aceasta discutie (daca baiatul tine cat de putin la fata)

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Momentul inceperii vietii sexuale este diferit de la caz la caz si depinde doar de tine, de hormonii care te "asalteaza" precum si de numarul "fluturasilor" care se "zbenguie/zburda" prin stomac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi normal sa aveti relatii sexuale la aceasta varsta, mai asteptati doi ani.
Nu veti pierde nimic.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

A fost foarte misto, te vei simti bine.Curaj!

| PisicaMalefica a răspuns:

Depinde cand sunteti pregatiti, dar niciunul dintre voi sa nu se simta obligat sa faca asta.