| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, cat timp va-ti intalnit cu iubitul/iubita voastra pana ati trecut la selatii sexuale? cum credeti cat timp ar fi normal sa te intalnesti si dupa aia sa ai relatii sexuale cu jumatatea? Multumesc tuturor

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde de multe aspecte:cultura,sex,educatie, varsta, experienta...
Nu poti sa generalizezi pe asa ceva.

Eu cred ca ar trebui sa treaca in jur de 6-12 luni pana sa faci pasul.

Unei fete sub 18 ani i-as recomanda sa fie mai intai majora, dar uneia de 20 si ceva de ani nu ai cum sa-i spui sa astepte ani, sa fim seriosi.

| UbexFlo a răspuns:

Eu am 2 ani de cans sunt cu iubitul meu si s-a intamplat dupa exact un an.Am trecut prin foarte multe impreuna si ne-am dovedit unul altuia ca chiar ne iubim happy

| ingerashhhh a răspuns:

Fratilor,lasati-o pe Matilda, raspundeti va rog la intrebarea mea!

| aryana1991 a răspuns:

Nu exista o perioada standard dar de obicei realizezi cand este momentul potrivit, ii poti spune intuitie

| ZanaMatilda a răspuns:

Am 19 ani si sunt cu iubitul meu de 4 ani si nu am facut-o pana acum. Totul deinde de amandoi daca va doriti. Daca vrei sa iti mai zic ceva pe mess uite idul meu matildazana

| Flav a răspuns (pentru ZanaMatilda):

Esti calugarita? Ce religie ai?

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru ZanaMatilda):

O sa mori fata batrana