| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cat timp dupa actul sexual poti face testul de sarcina?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La minim 21 de zile daca folosesti prima urina de dimineata si l minim 24 ed zile daca folosesti urina de peste zi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se poate face și după 3 zile dar foarte bine se face și după 7 zile că în acest interval se formează anticorpii dacă se instalează o sarcină iar pentru o confirmare de peste 95% după 7-10 zile de la întârzierea menstrei!
Pa, pa.

| UnZambetTeRog a răspuns:

Dupa circa o saptamana. Asa ar fi indicat

| Stryder_1593 a răspuns:

De facut pot sa il faci si la 10 secunde dupa, dar degeaba.
testul se face dupa 2 saptamani.

i hope i helped (^_^)

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Dupa 10 zile big grin
Dar daca cumperi testul citeste ce scrie pe el ca sunt teste la care nu trebuie` sa asteptzi atatatongue