| LuckyMe28 a întrebat:

Dupa cat timp dupa dezvirginare este recomandat sa incepi un nou act sexual? Mentionez ca e a treia oara cand o fac si mi-a curs sange de toate trei datile. doar ca primele doua dati doar a bagat o si a scos o intr-un fel, nu a fortat. Ma ingrijoreaza destul de mult ce se intampla.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Primul contact sexual de dupa intretinerea sexului de dezvirginare, este indicat sa fie intretinut dupa o ''pauza'' care sa fie suficient de lunga incat sa dispara toate durerile sau disconfortul care poate sa apara la atingerea ''pasaricii''. Vaginului trebuie sa-i fie acordat timpul suficient pentru a se ''insanatosi'' dupa trauma la care a fost supusa. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Spala-te zilnic, de 2-3 ori cu ceai de musetel sau galbenele si mai incercati dupa 7-10 zile.
Mariti perioada preludiului, minim 15-20 de minute si cel mai bine e sa ii spui tu cand sa intre, cand te simti deja uda/bine lubrifiata vaginal.

| Emilian65 a răspuns:

După dezvirginare, este bine sa faci sex la circa 7-10 zile. În aceasta perioada cicatrizeaza rănile produse în urma dezvurginarii

| MihaiNicu23 a răspuns:

O data la o saptamana ar fi bine sa o faci.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e vorba de recomandare aici. Poti s o faci la cateva zile dupa ultimul contact sau chiar a doua zi...cand simti tu ca trebuie s o faci. Nu te forteaza nimeni e vorba de corpul tau in primul rand tu stii cel mai bine cand e cazul sa faci ceva si cand nu. Numai bine

| Lostlyric a răspuns:

Tu din 4 aprilie pana astazi esti in continuu dezvirginata. Si cateodata, iti curge si sange.
Troll level: almost newbie.