| anonima4all a întrebat:

Dupa cat timp iti poti da seama ca esti insarcinata?

Răspuns Câştigător
| lilia_2632 a răspuns:

Depinde de organism si daca a mai fost vreo sarcina.
Uneori simptomele apar din primele zile, durere vaga in regiunea ovarelor, durere usoara de sani si ceva greata (dupa ce ai mancat simti ca-ti vine gust de mancare inapoi pe gat, nu e placut...), somnolenta, oboseala.

5 răspunsuri:
| dEutSa_8892 a răspuns:

3 luni cand iti creste burtica big grin...sau iti mai poti da seama daca lesini, ai pofta de mancare, greturi...etctongue

| psiholoaga a răspuns:

Dupa 14 zile de la contactul sexual, faci teste de sarcina si te lamuresti. Unele femei nu au simptome pana in luna a 3a... asa ca, daca astepti dupa greturi si sani tari, poti sa te trezesti cam tarziu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un test de sarcina sigur 100% se face din urina de dimineata, cam la 10 zile de intarziere a menstruatiei, respectiv cam la 21 de zile de la contactul sexual considerat al fi cel in care a fost conceput copilul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cit timp de la ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut la toata lumea.Am un prieten foarte bun si a vrut sa scape de fosta lui ca s-a dovedit a fi o (...)Am si eu o intrebare.Eu totusi is baiat si nu am de unde sa stiu. Dupa o saptamana e posibil sa ramai insarcinata? sa ai greturi si a spus ca sia facut testul de sarcina si i-a dat pozitiv. E posibil asa ceva? deoareceia venit ci***l si sau intalnit iar si dupa o saptamana a spus ca e insarcinata. E posibil asa ceva? Multumesc mult...