| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa faci sex in timp ce esti insarcinata?

Răspuns Câştigător
| carmen_5367 a răspuns:

Face bine... putin sport dar mai tandru tongue

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, cu atentie sa nu-ti traumatizezi burtica. Daca ai avut vreo sangerare sau vreo amenintare de avort, trebuie sa folosesti prezervativ fiindca sperma contine substante care pot determina ruptura membranelor.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Da., cu grija si precautie...in lunile avansate de sarcina!
E bine si pentru bebelus... Orgasmul tau il face si pe el sa se simta bine...winking
Iar pe tine te va relaxa...
Stiu o doamna care a facut sex pana in ziua in care a nascut...si a nascut si mult mai usor...
Nu e universal valabil insa!

tundenana
| tundenana a răspuns:

Din cate stiu eu este voie pana in luna a 8 a a sarcinii... mie ginecologul mi-a zis asa... se poate intretine relatii sexuale pana la 8 a luna a sarcinii dupa ceea pauza pana nasti deoarece orgasmul poate duce la declansarea travaliului si dupa ce nasti inca 6 saptamani de abstinenta ...insa asta te poate sfatui ginecologul tau ...nu e nici o rusine sa intrebi daca nu iti spune el... sarcina usoara

| LittleZyzy a răspuns:

Da poti, dar cu grija si cu atentie din partea partenerului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da