| alexandra0234 a întrebat:

Cum iti poti da seama daca esti insarcinata inainte sa faci testul?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unicul indiciu al posibilei existente a sarcinii il reprezinta lipsa/ neinceperea sangerarii menstruale la data preconizata/calculata. Daca menstruatia ''intarzie'' sa porneasca o perioada mai mare de 7 zile in plus fata de data la care ar fi urmat sa inceapa, in acel caz este indicat sa fie efectuat un test de sarcina pe baza de urina al carui rezultat va indica cu o precizie/acuratete de peste 98-99% daca exista sau daca lipseste hormonului de sarcina hCG in urina testata. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt prezinte anumite simptome, printre care: greață sau vărsături, sâni sensibili, oboseală, nevoia de a merge la toaletă mai des, pofta sau scârba pentru anumite alimente.

| Valentina8 a răspuns:

Astepti 9luni

| Cineva797406016386 a răspuns:

Nu mai ai ciclu atunci poți zice că ești însărcinată

| Vampire2girl a răspuns (pentru Cineva797406016386):

Se poate sa și ciclu și în timp ca ești gravida

| Stegman a răspuns:

Te simti rau. Decexemplu cand te spelo pe dinti iti vine sa vomiti.