| adiuca a întrebat:

Dupa cate zile de luat anticonceptionale pot face sex neprotejat fara a ramane insarcinata? Mc.

Răspuns Câştigător
| ana_3219 a răspuns:

Aceasta intrebare am pus-o medicului meu ginecolog. dupa cum stii prima pastila se ia in prima zi de ciclu. raspunsul lui a fost "din prima zi de cand ai luat pastila".

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca incepi folia din prima zi de menstruatie, esti protejata de la inceput. Daca incepi folia din a 5-a zi a ciclului, trebuie sa te protejezi suplimentar in acea luna, eventual cu prezervativ, diafragma.Asta e valabil, bineinteles la prima luna de contraceptive orale., banuiesc ca asta te-a interesat.

| Anca a răspuns:

Dupa 7 zile.

| elyssa20 a răspuns:

Din momentul in care ai luat prima pastiluta esti protejata. pupici.