| XoOxXo a întrebat:

Dupa cateva saptamani de la contactul sexual neprotejat, daca la o femeie ii vine menstruatia aia de ce inseamna ca nu a ramas insarcinata?

4 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

In primul rand, nu trebuie neaparat sa nu-ti vina menstruatia daca esti insarcinata.Deci poti avea menstruatie si pana in luna a9a a sarcinii.Metoda cea mai sigura sa stii daca esti sau nu este sa iti faci un test de sarcina.

| UbexFlo a răspuns:

La intrebarea ta sincer nu stiu ce sa raspund.Pe intelesul meu, pe limba mea, sangele ramane blocat pe timpul sarcinii si se ofera cale libera pentru bebe.Nu lua in considerare chestia asta, ia-o ca pe o explicatie copilareasca.

| XoOxXo explică:

Am facut 2 teste de sarcina si mi-au iesit negativ

| Jozefina a răspuns:

Sunt cazuri dar foarte putine cind poti ramine insarcinata dar eu creed ca nu esti, fii pe pace.