| ingerassecret a întrebat:

Dupa ce fostul meu prieten a pus punct relatiei(ca numai simte nimic pentru mine) am inceput sa il tratez cu indiferenta,ma prefaceam ca nici nu exista pentru mine(desi ma durea enorm cand faceam asta ).El i-a spus prietenei mele ca este suparat pe mine ca nu il mai bag in seama deloc, si ca numai vorbesc deloc cu el.Mi-a dat ignor.
Vad ca de vreo 3, 4 zile am inceput sa vorbim din nou.Defapt el se baga mai mult cu mine in seama,mai rade la mine,imi povesteste ce a mai facut el etc.
Ce sa inteleg din atitudinea lui?
Credeti ca ar mai tine la mine, daca s-a suparat ca numai il bagam in seama, si din cauza mi-a dat si ignor?
Ce credeti?

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Indiferenta ta(chiar fortata),i-a pus orgoliul la grea incercare.
Pentru ca nu putea accepta sa te "vindeci" asa de usor de el,de dragostea voastra,se astepta sa te vada disperata si plangand pe toate drumurile,ceea ce tu nu ai facut,nu i-ai oferit aceasta mica satisfactie.
Furia si dezamgirea lui s-au concretizat in ignore-ul pe care ti l-a servit,un ignor din frustrare!
S-a plans si prietenei tale,sigur ca vei afla si acum iti vorbeste.
Se pare ca nu era foarte hotarat sa te paraseasca,posibil sa se fi plictisit langa tine,sa fi intervenit rutina,nu stiu de ce a vrut sa va despartiti,dar cert este ca acum incearca macar sa ramaneti prieteni, daca nu cumva chiar vrea sa se impace.
Indiferenta ta a fost dusul rece care l-a trezit.
Posibil sa te vrea inapoi, lasa-l sa actioneze si fii nu indiferenta, doar oarecum nepasatoare, in continuare.
Am senzatia c-o sa va impacati!
happy

| mona a răspuns:

Cand te a parasit se astepta probabil ca tu sa plangi si sa faci pe disperata ca il vrei inapoi, a vazut ca il ignori si nu cred ca s a simtit asa de bine[mai mult din orgoliu nu ca te-ar iubi ]si acum te baga din nou in seama, eu il ignoram in continuare drept rasplata ca m a parasit

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna. Eu consider ca nu prea te place. Daca tear fi placut eu cred ca nu tear fi parasit. Desi asta nu este exclus daca a inceput sa se aproprie din nou de tine. Eu zic sa incerci sa te mai dai pe langa el si daca te accepta adica daca tu il iei de gat sa te ia si el. Atunci iti vei da seama daca te place. Multa bafta

| neutrino a răspuns:

Va jucati cu focul. Va puteti iubi si desparti in alt mod, civilizat. O relatie nu este o intrecere a indiferentei reciproce.

| cristimihailov a răspuns:

Se spune ca atunci cand firul se rupe... ii faci un nod. La fel este si relatia in ansamblul ei, poti sa o consideri precum firul. Nodul ramane.
Vrei ceva frumos de la cap la coada sau te multumesti si cu ceva peticit?

| MiruD a răspuns:

Poate ii pare rau pentru ce a facut, dar ii este rusine sa iti zica. Si iti arata asta prin fapte. Mai da-i o sansa, zic eu.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Clar, te vrea înapoi. Dacă mai simţi şi tu ceva pentru el, rezolvaţi problema şi fiţi din nou împreună. Din gesturile lui, asta rezultă. Ori, vrea doar atenţie din partea ta, probabil e genu' care îi place să fie în centrul atenţiei. Ai grijă să nu te amăgeşti singură, să te facă să crezi că te iubeşte, apoi să te lase din nou. În plus, nu băieţii dau papucii fetelor, ci invers! Repet, ai grijă.
Sănătate!

| Hαppiηеss a răspuns:

Sincer nu cred ca mai tine la tine altfel nu ar fi pus capat relatiei.
Sti indiferenta doare cel mai tare.
El cand a vazut ca tu il ignori evident ca nu i-a convenit probabil se astepta sa plangi dupa el sau eventual sa-l rogi sa se intoarca la tine.
Acum nu stie cum sa faca sa il bagi iarasi in seama.
Nu iti fa sperante, unii chiar nu merita.