| vanea11 a întrebat:

Dupa ce-ti face anestezia urmeaza operatia? dar dupa operatie la fimoza sinti ceva dureri?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea de dupa efectuarea operatiei de fimoza in unele cazuri, DA poate exista, insa durata convalescentei cat si intensitatea durerii (care nu este foarte mare) depind de modul executarii si de complexitatea operatiei in sine. Medicul urolog iti va explica fiindca el este singrul care stie in ce mod se poate efectua, de la o simpla incizie/taietura pana la taierea unei anumite parti, sau portiuni de preputiu. Medicul urolog este SINGRUL care iti poate oferi raspunsul autorizat, profesional cert, exact si corect. Sanatate!

| vanea11 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar mai intii la cine sa ma adresez? trebuie ceva si de la medicul de familie?

| Emilian65 a răspuns:

Da. Dupa iesirea din anestezie, vei avea ceva dureri care vor trece cu timpul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da vei simti ceva dureri.