| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Dupa dezvirginare e normal sa se stranga himenul? Daca se strange inseamna ca iar sunt virgina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Virginitatea femeii NU consta in existenta sau lipsa himenului.
Exista femei care se nasc fara HIMEN. Asta ar insemna ca inca din nastere ele NU ar mai fi virgine? rolling on the floor
2.) Himenul este format dintr-o membrana/pielita destul de fina, care poate fi mai mult sau mai putin rigida sau elastica. In cazul dezvirginarii aceasta membrana se poate :
-- crapa/fisura, sau sa se rupa de tot, complet, caz in care are loc asa numita DEFLORARE a ''pasarici'', sau
-- din cauza ca este foarte elastica, gaurica/perforatia existenta in ea din nastere se poate largi atat de mult incat sa permita sa treaca penisul prin acea gaura deci prin himen, fara sa apara pe suprafata himenului vreo modificare sau vreo urma vizibila si evidenta a faptului ca vaginul a fost penetrat si fata respectiva ar fi intretinut contacte sexuale.
Insa niciodata un HIMEN care a fost o data deformat, crapat, fisurat sau rupt, NU va mai reveni la forma sa initiala, va ramane definitiv si deflorata dar si dezvirginata. Sanatate!

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

O dată ce ai avut primul contact sexual nu mai ești virgină, nici dacă trec câțiva ani.

| alina2k18 a răspuns:

Neah, doar cu operatiewinking ne facem la loc laughing

| mentholinks a răspuns:

Virginitatea are doar valoare psihologica pentru cineva care apreciaza acest aspect la o fata. Restul sunt detalii.

Răspuns utilizator avertizat
| Goete a răspuns:

Sigur ca da, si Sfanta Maria era virgina cand l-a nascut pe Isus.
Dar tu, Niculai Marian Traian - nu ai fost si nu vei fi niciodata Virgina. Imi pare rau sa iti spun eu vestea asta proasta

| Ara997 a răspuns:

Virginitatea e o stare, un fapt, nu o usha pe care sa o deschizi si s-o inchizi la loc.