| pogacel a întrebat:

Dupa ejaculare, ma sterg si dupa mai iese putina sperma foarte lichida, e ok sa se intample asa?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este normal sa se intample asa, fiindca in canalul uretrei, dupa ejaculare intotdeauna ramane o anumita cantitate de sperma lipita pe peretele uretrei. Intreaga cantitate de sperma ramasa in uretra, se va scurge incet in urmatoarele 1-2 ore in cazul in care NU se urineaza intre timp. Sanatate!

4 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Salut! Da, este perfect normal sa ramana sperma pe uretra dupa ejaculare, este chiar motivul pentru care nu este indicata o a doua partida de sex fara protectie, imediat dupa ejaculare. De asemenea, este recomandata urinarea dupa ejaculare, special pentru acest motiv, curatarea uretrei.

| pogacel explică (pentru StefanChriss):

Salut, multumesc