| Necunoscutu92 a întrebat:

E normal ca sperma sa fie lichida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exact in momentul ejacularii spermei din uretra, aceasta are consistenta lichida, insa in momentul intrarii in contact cu aerul sperma se ''gelificare'' devenind vascoasa, cu aspect gelatinos, lipicioasa, aderenta, stare care se mentine in urmatoarele circa 10-15(20) minute. Daca sperma ejaculata in exterior, ramane in continuare in contact cu aerul, dupa cca. 10 minute intervine un proces de refluidizare prin care sperma vascoasa redevine lichida si ajunge sa aiba in final o constitutie apoasa. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da.

| Hammurabi a răspuns:

Ai prefera să fie biluțe și să-ți transformi puța în armă airsoft? laughing

| alina2k18 a răspuns:

NU, starea de agregare trebuie sa ia forma gazoasawinking
laughing

| Dismally a răspuns:

Cat timp nu e solida, nu e gazoasa si nici plasma e cat se poate de normal laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nu, vere; trebuie sa fie rece ca ghita si tare ca samburii de maslina

| Uvox a răspuns:

Nu, cum asa? E ca pasta de dinti?

| Dervbt a răspuns:

Ce varsta ai?

| Spliffwizard a răspuns:

Da

| Pandutz a răspuns:

Nu, trebuie sa fie ca mierea de albini, sa o pui pe paine.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Pandutz):

Tu sigur asa faci; ca prea o spui bine