| skrrrr a întrebat:

Dupa masturbare mi se inflameaza rau preputul care acopera capul penisului si dureaza cateva zile pana sa ajunga la forma normala si am usoare mancarimi si dureri la decalotare. Sunt confuz deoarece aceasta problema a aparut dupa un contact sexual dar care a fost protejat. Mentionez ca aceasta problema nu am intampinat-o niciodata pana la acel contact.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

S-a obisnuit cu masturbarea.

| ania a răspuns:

Posibil sa fi contactat ceva BTS.Prezervativul te apara 99% de sarcini nedorite si 80% de BTS,

| epurasu a răspuns:

Daca la decalotare simti dureri eu cred ca ai o forma usoara de fimoza, ar fi bine sa mergi la un medic urolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigur ca acel contact sexual a fost facut absolut tot timpul cu prezervativ?
Bolile cu transmitere sexuala se pot lua si prin sex oral, la fel de usor ca cel vaginal sau anal.

Te sfatuiesc totusi, sa mergi la un cabinet de boli dermato-venerice, pentru investigatii medicale si tratatament, pentru ca nu-i normal sa ti se intampla asta.

| mihai69 a răspuns:

Protecția nu e niciodată 100 % sigură. Mergi la medic, ai o formă ușoară de balanită probabil. Dar e bine să pună diagnosticul și să recomande tratament un medic.

| doctorandus a răspuns:

Mergi la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpără de la farmacie tetraciclină unguent si da te pe penis il decalotezi asa cum poti si dai cu cremă, totusi ar fi bine sa te vada medicul urolog, tetraciclina este cicatrizant deci nu are ce rau sa i ti faca. si cît timp ai acele mîncarimi si dureri lasa sexul numai fă sex cu nimeni ca le imbolnavesti si pe ele.