| Marbella188 a întrebat:

Dupa maxim 5 penetrari fara prezervativ, iar restul protejate, poti lua vreo boala?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul cert, exact si corect - bineinteles ca DA. Insa acest lucru se poate intampla numai/doar in cazul in care exista un anumit agentul patogen al unei boli cu transmitere sexuala (BTS) care se transfera instantaneu de la persoana infectata la cea sanatoasa in clipa/momentul simplei atingeri dintre cele 2 organe sexuale, sau parti ale corpului ajunse in contact direct. Sanatate!

12 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Da. Poti sa le iei cam pe toate care se iau prin transmitere sexuala.

| RAY a răspuns:

Din prima te alegi cu hiv

| Marbella188 explică (pentru RAY):

Naa, acum cum ti-e norocul?

| RAY a răspuns (pentru Marbella188):

E bine sa fi preacut nu sa crezi in noroc sau ghinion, pana la urma omul isi face norocul cu mana lui

| mihai69 a răspuns:

Se iau unele boli și dacă porți prezervativ, darămite când îl dai jos!

| Hammurabi a răspuns:

Da, există risc maxim de contaminare de la prima secundă a unui contact neprotejat. Sper să ai bafta ca tipa să nu fi avut vreo boala, dar să nu mai faci niciodată greșeala asta.

| Marbella188 explică (pentru Hammurabi):

Sunt fata

| Hammurabi a răspuns (pentru Marbella188):

Scuze, n-am fost pe fază. laughing
Oricum, ceea ce am scris e perfect valabil şi dacă eşti fată.

| Marbella188 explică (pentru Hammurabi):

Mersii laughing

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da poti

| Victoria18 a răspuns:

Iei si la cel puţin o penetrare... Depinde cum ti-e norocul, daca destinul vrea posibil sa iei si la 1. Iar la 5 deja raspunsul este categoric DA.

| Gabriel_Matei_1905 a răspuns:

Raspuns sec DA!