| Anonimă1231 a întrebat:

Bună seară. Acum aproximativ o săptămână am avut un contact sexual. Primele penetrări au fost fără prezervativ, iar restul au fost cu prezervativ. Actul sexual nu s-a încheiat cu o ejaculare.
Întrebarea mea este, exista o șansă, chiar și una extrem de mică de a rămâne însărcinată?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca actul sexual a fost intretinut intr-o zi care NU face parte din PERIOADA FERTILA a ciclului tau menstrual, in acel caz formarea sarcini este 100% IMPOSIBILA de a se putea realiza. Insa in cazul in care sexul amintit a avut loc intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, doar atunci s-ar putea aprecia ca ar putea exista O foarte mica posibilitate, dar care in mod real are o probabilitate extrem de mica/infima... de sub 1-2%. Multa sanatate!

| Anonimă1231 explică (pentru corbulalbrosu):

Mie mi-a venit menstruația în data de 12 martie și nu știu cum as putea sa îmi dau seama.