| romina_7963 a întrebat:

Dupa o relatie de 2 ani jumate in care ne am inteles si bine dar au fost si multe certuri, acum nu mai am rabdare cu el, nu mai simt nevoia sa-l vad si cand sunt cu el ma enerveaza anumite vorbe si gesturi la care nu le dadeam importanta inainte. Iar acum nu pot sa mi dau seama ce simt... Mai poti numi dragoste ceea ce mi se intampla mie? Adica, acesta este inceputul sfarsitului?

Răspuns Câştigător
| Dara a răspuns:

Eh, a mai trecut focul dragostei si ai inceput sa-l vezi cum e in realitate. Se mai intampla. Insa e bine sa stii ce vrei, pentru ca intr-un cuplu apar si momente de plictis. Dragostea mai trebuie stimulata, provocata. Daca nu merge atunci e cazul sa aveti o discutie mai serioasa si sa va dati seama daca mai sunteti compatibili, ce asteptari aveti unul de la celalalt, care va mai sunt sentimentele in realitate - daca va mai iubiti sau sunteti impreuna din obisnuinta. E foarte greu dar tineretea trebuie traita frumos, nu are sens sa continuati o relatie care nu mai are nici o scanteie.

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, cel mai bine ar fi sa asteptati un timp, nu te mai intalni cu el o perioada si daca ii simti lipsa, daca iti este dor de el, cu siguranta il iubesti...sau poate fi si obisnuinta, daca crezi ca te enerveaza vb lui, gesturile nu prea e bine ca atunci cand iubesti, il accepti asa cum e, de ce oare inainte nu prea te deranjau? pentru ca atunci poate erai prea indragostita de el sau poate il iubeai prea mult iar acum s-a schimbat ceva, fa ceea ce simti, bafta.

| marsy a răspuns:

Faceti o pauza. sh dupa. ve-i realiza ceea ce_ti doresti de fapt!

| liliana83 a răspuns:

Pai daca pana in 2 ani jumate si dupa a-ti inceput cu certurile nu e chiar asa frumos. eu eram cam in situatia ta cu fostul, am ramas cu el timp de 8 ani doar pentru copii, dar vazand ca nu merge si nu merge ne-am despartit ne-am vazut fiecare de drumurile noastre si nu-mi pare rau nici azi. asa ca daca tu crezi ca te-ai saturat de certurile care le aveti si de gesturile urate din partea lui mai bine va despartiti de pe acum fetit-o, nu cumva sa mai aveti si un copil mai incolo si il mai faceti si pe el sa sufere. iar daca tu il iubesti si il accepti asa cum e nu e problema lui asa ca va continua. tu il cunosti cel mai bine, tu decizi. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si daca inca te enerveaza spune-i frumos ca nu may vrei sa fi cu el. eu asta as face dar nu mi s-a intamplat

| Chris_2401 a răspuns:

Da. Sigur asta e. Te-ai plictisit. Paraseste-l.

| diaan a răspuns:

Am trecut prin asta...eu am ales sa raman in relatie... 3 ani mai tarziu ne-am despartit...