| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un baiat la inceputul relatiei, iar eu sunt precauta si nu vreau sa pun mult suflet din prima si dupa sa sufar..am avut doar o relatie pana acum(1 an jumate)si dupa mult timp s-a gasit baiatul care sa ma faca sa mai cred in dragoste. Problema e o alta fata cu 10 ani mai mare ca el.e o prietena comuna..si mereu are glume cu ea, ba o ia in brate si tot felul de gesturi. Ce sa fac? Cand sunt cu el si cu aceasta prietena, cam uita de mine si ma supar si nu il mai bag in seama si atunci isi aduce aminte de mine..nu stiu ce sa fac. Sa-i zic sa nu isi mai permita gesturi cu ea? Ce sa-i zic ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca face asa inseamna ca ii place compania ei si in timp o va placea mai mult daca nu cumva deja o prefera. Daca ii reprosezi poate sa o faca si pe ascuns si e si mai rau.Cel mai bine evita sa stati impreuna cu ea daca se poate.

| Liliana1981 a răspuns:

Daca te deranjeaza asa tare, spune-i. Desi nu cred ca e niciun pericol...nu inteleg ce ar putea vedea o fata la un baiat cu 10 ani mai mic decat ea.

| BndVictoria a răspuns:

Da,spune-i in fata ce iti doresti.Fiind si la inceputul relatiei stabileste anumite "conditii", pune-i anumite"restrictii".Sa aiba o amica este ok, dar cred ca deja gesturile sunt depasite.Stiu si eu cum e asta "o amica" sau mai nou se poarta "o verisoara".Ai grija de tine, bafta!