| anonim_4396 a întrebat:

Dupa o relatie de 2 ani, sunt intr-o pauza de o saptamana cu prietenul meu. Stiu bine ce va insemna pauza asta, mai ales ca sunt destule motive ca sa incheiem, doar ca nu pot chiar asa brusc sa termin tot cu el. Adica inteleg ca nu se mai poate, dar nu prea concep sa nu vorbesc cu el. Mai inainte de toate, de relatie, mi-a fost prieten un timp si acum mi-e greu sa nu tin legatura cu el. 2 zile nu m-a cautat deloc de cand e pauza. Nu stiu ce sa fac pana la "finalul pauzei". Sa il caut eu? Am stabilit ca putem vorbi oricand, ca nu suntem salbatici, dar totusi. e pauza si e orgoliu!

6 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Si de ce sa nu-l suni tu? Iubirea si orgoliu nu fac casa impreuna. Daca nu lucrati amandoi, nu o veti scoate la capat.
Nu mai astepta sa te caute el, ca poate si el asteapta la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| SunnyDay88 a răspuns:

Orgoliul nu-si are loc in dragoste.

bine ar fi sa te distantezi de el, dar asta se face treptat, nu prin pauza.il lasi numai pe el sa te sune cand vrea si incepi prin a nu ti mai bate capul cu relatia...

| MetalHead04 a răspuns:

Tipu nu mai e interesat.dar fii nepasatoare..sa te bage el in seama.

| csd a răspuns:

Pauza nu ajuta. Orgoliul nu ajuta. Daca nu te cauta el inseamna ca are motive ( stii ce zic ). Nu exista sfarsit, doar o continuare sub alta forma.

| Ketaminne a răspuns:

2 ani? Serios? Si daca nu te-a sunat de 2 zile atunci inseamna ca asta nu a fost relatie si nu a tinut la tine cu adevarat. Ceea ce a fost a fost doar o "pierde-vara" cum s-ar zice. Si daca ai mai avut si relatii sexuale cu el e si mai rau. Eu una zis sa-l suni si sa-l ataci la punctul lui slab, prin vorbe, adica sa-i spui tot ce te doare. Si dupa ce ii termini tot ce ai de spus ii spui in felul urmator: "Acum tu faci ce vrei, e alegerea ta, vrei sa mai fim impreuna bine, nu iar bine. Dar tine cont, nu eu am de pierdut, ci tu! " As mai avea eu multe de spus... daca vrei lasa-mi id-ul tau si te ajut cu cea mai mare placere! happy