| anonimadinAlba a întrebat:

Buna TPU! Am inceput sa vorbesc cu fratele unui prieten foarte bun. Ei nu se suporta, sau cel putin prietenul asta al meu nu il suporta pe frate-so.
Din discuțiile pe care le-am avut avem extrem de multe chestii în comun si el pentru mine e fix ce caut.
Teoretic avem stabilit un date pentru saptamana viitoare, doar ca nu știu daca e tocmai ok sa ies cu fratele unui prieten apropiat. Voi ce parere aveti? Asta ar insemna ca dau o prietenie pentru o relatie? Ma vor barfi restul din grupul de prieteni pentru chestia asta? Daca ar fi sa ies cu el pana la urma, cum sa ma pregătesc pentru aceasta iesire?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu nu ai avut nici un fel de relatie cu acest prieten foarte bun, decat de amicitie, atunci nu ar trebui sa-ti fie jena sa-l accepti pe fratele lui ca iubit.
In fond, problema este intre ei, fratii, ca doar nu s-au certat din cauza ta, nu?

| Crescent a răspuns:

Daca chiar il placi si te intelegi cu el, eu zic ca merita sa ii dai o sansa.