| Angel977 a întrebat:

Dupa parerea voastra ce inseamna despre o fata daca ea spune unui baiat asa:’’Da, pai noi fetele suntem niste premii si voi baietii trebuie sa ne castigati.’’
Eu cred ca fata asta vrea doar sa fie curtata de cati mai multi baieti. Voi ce credeti?

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Mi se pare o prostie.

Nu m-am vazut niciodata ca un premiu,nu am pretentia sa ma tratezi ca o printesa, ci doar ca pe o egala a ta. Vreau respect, apoi iubire si tot tacamul.Nu vreau sa fiu curtata,in general cand doresc ceva,cer,iar in cazul unui tip,daca il plac,i-o spun,nu stau si astept sa mi-o spuna el.
La urma urmei, de placerile si neplacerile unei relatii beneficiaza amandoi, ar fi chiar penibil si stupid ca numai unul sa munceasca pentru mentinerea ei.

| victor1k a răspuns:

Este o prostie ma. adevarata dragoste nu se castiga.pur si simplu prin noroc. si se cladeste, cu propiile sentimente ale celor doi candidati big grin. Este o fata superficiala, fitoasa, vrea sa atraga atentia, sigur i s-a spus ca e frumoasa etc. dar e ca un mar. frumos la suprafata si urat inauntru. Bafta cu ea, alege tu decizia cea mai inteleapta

| Fresh a răspuns:

Vrea sa o impresionezi tongue

| Fantasy a răspuns:

Poate vrea sa vada cat de departe poti ajunge doar ca sa fie a ta

| GabrielUrsan a răspuns:

Fa altceva cand spune asta. Intreaba pur si simplu: 1. De ce crezi acest lucru? (asteapta un raspuns - oricum iti va raspunde ambiguu pentru ca nu stie cu adevart sa argumenteze un raspuns pertinent la aceasta intrebare si probabil vei primi un raspuns care sa o faca pe ea sa nu para proasta). Pune apoi intrebarea nr. 2. Daca noi doi am incepe acum o relatie, ai vrea sa fie o relatie matura, echilibrata si bazata pe reciprocitate sau ai vrea sa fie o relatie copilareasca in care sa consideri ca eu trebuie sa te castig in fiecare zi, iar tu sa nu faci acelasi lucru si in cazul meu? (indiferent ce iti va raspunde - ca va da un raspuns aparent inteligent - doar nu se va lasa mai prejos - cu siguranta ii vei atrage atentia cu o intrebare atat de ampla).
3. Daca totul decurge ok, surprinde-o cu un sarut pe care il oferi cat se poate de calm si stapan pe situatie. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neapărat că vrea să fie curtată. Este alta care crede că băieții trebuie transformați în cățeluși de apartament și că ea trebuie să domine și el să nu miște în fața ei. Să îi facă toate poftele, să o ierte din orice nesimțire bla bla. Nu este corect, na. Păi dacă ea e un premiu, înseamnă că e pentru mândria posesorului doar? S-a făcut singură ușuratică cum ar veni, dacă înțelegi ce vreau să spun.