| Ioanaaa93 a întrebat:

HELP! Azi am avut primul contact sexual dar tot azi trebuia sa imi vina si menstruatia. Inca nu mi-a venit. Cate zile poate sa intarzie?

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Stai linistita, primele 5 zile inainte de ciclu si primele 5 zile dupa ciclu, poti avea conatct sexual linistita, nu sut probleme.
Sunt femei care tin 10 zile inainte si 10 zile dupa ciclu menstrual.asa ca nu sunt probleme de o exenrtaual sarcina!
Acum sper ca stii, tine si ti 5 zile inainte si dupa menstra si nu ramai.
Numai bine!

| Ioanaaa93 explică:

Eu imi fac griji ca nu cumva sa fie o intarziere cam mare si sa intre la banuieli mama. Nu imi fac griji pentru sarcina.