| anonim_4396 a întrebat:

Dupa primul contact sexual pot sa mi se mareasca sinii?
sau e posibil sa fiu insarcinata si de asta?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu vad nici un motiv sa ti se mareasca sanii. Doar daca esti foarte mica si organismul tau a fost dereglat de inceperea vietii sexuale. Sarcina este si ea o posibilitate de luat in seama.

daniela
| daniela a răspuns:

Sa ramai insarcinata da, si ca o consecinta a sarcinii ti se pot mari si sanii

Răspuns utilizator avertizat
| radu75 a răspuns:

De varsta ta nici nu pomenesti, ma rog asa face ti toate care cereti sfaturi. Ai tu grija mai bine! Nu cumva cel cu care ai facut o ti a bagat in cap ca sexul mareste sanii? Da, mareste sanii, dar cum au spus si prietenii mei, dupa ce ramai gravida? Ai grija sa nu te minta si ca poti scapa de cosurile de pe fata, da? Vii aici pe TPU.RO si ne intrebi, da? Pa te pwpicesc parinteste pe frunte!

| assus a răspuns:

Nu e neparat sa fi ramas insarcinata...

| marinela_9969 a răspuns:

Sa ramai insarcinata da, ca o consecinta a sarcinii ti se pot mari si sanii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ti s-au marit sanii nu inseamna ca esti neaparat insarcinata. fiecare fata trece prin anumite schimbari, unele mai mult, altele mai putin, dupa ce au primul contact sexual. Iar marirea sanilor sau coapselor sunt printre schimbarile fiziologice cele mai intalnite dupa primul contact.

| adina123456 a răspuns:

Da este posibil mai ales daca te dor si sfarcurile si mameleonul s-a inchis la culoare.

| angel_7497 a răspuns:

Daca te-ai protejat nu poti ramane insarcinata...
Poate trebuie sa-ti vina menstra si stii doar ca inainte se intaresk. se mai maresc.
sau poate chiar iti cresc. si nu de asta ca ai avut primul contact!
fa-ti un test de sarcina! sa nu mai stai pe ginduri. in caz ca doamne fereste nu te-ai protejat! succese!